Tu jesteś:

Komputronik chce wrócić do zysków z 2008 roku

Wyczyszczona i odchudzona grupa Komputronik ma szybko poprawiać wyniki finansowe. Nie planuje w najbliższych kwartałach większych inwestycji. Dlatego niewykluczone, że z zysku wypracowanego w tym roku obrotowym wypłaci dywidendę – podaje portal Parkiet.com.

Zdaniem Wojciecha Buczkowskiego, prezesa Komputronika, fuzja z Vobisem nie miałaby ekonomicznego uzasadnienia.

Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika, uważa, że pozyskanie inwestora strategicznego dla zależnego Karenu i sprzedaż wierzytelności wobec Techmeksu będą miały szybki i wyraźny wpływ na rezultaty kierowanej przez niego spółki. – Nasze wskaźniki, m.in. dzięki znacznie niższym kosztom finansowym, istotnie się poprawią. Zarząd będzie mógł się skupić na bieżących sprawach operacyjnych – mówi.

Pod koniec lipca Komputronik z zależnym Karenem podpisały umowę z Texass Ranch Company oraz Haliną Paszyńską (jest, wraz z mężem, właścicielem Texas Ranch Company), na podstawie której ci inwestorzy przejmą kontrolę nad Karenem. Obecnie Komputronik ma 57 proc. akcji tej spółki, która mimo prowadzonej restrukturyzacji generowała spore straty obciążające wyniki skonsolidowane. Po podwyższeniu kapitału Karenu zaangażowanie Komputronika w tej firmie spadnie do paru procent.

Dodatkowo Komputronik będzie mógł w ciągu dwóch lat sprzedać inwestorom akcje Karenu za nie mniej niż 48 mln zł. Wcześniej, jeszcze w tym miesiącu, przejmie salony Karenu wraz z wyposażeniem.

Buczkowski jest przekonany, że tegoroczne wyniki kierowanej przez niego grupy będą lepsze od zeszłorocznych. W roku obrotowym 2009/2010 (trwał aż pięć kwartałów i zakończył się 31 marca) grupa miała 982 mln zł przychodów i poniosła 1,8 mln zł straty netto.

Zdaniem Buczkowskiego grupa może w tym roku wrócić do zysków z 2008 r. Wówczas (na poziomie jednostkowym, czyli bez Karenu) zarobek przekroczył 10 mln zł. Zastrzega, że nie jest to oficjalna prognoza. Uważa, że jeśli zamierzenia uda się zrealizować, firmę będzie stać na wypłatę pierwszej w swojej giełdowej historii dywidendy.

Komputronik SA prowadzi działalność gospodarczą na rynku IT. Oferta Spółki adresowana jest do osób fizycznych, korporacji oraz instytucji sektora publicznego.

Źródło: Parkiet.com

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×