Tu jesteś:

Komputronik: 48-proc. wzrost sprzedaży w pierwszej połowie 2010 roku

W I połowie 2010 roku internetowy sklep Komputronik.pl zwiększył wartość sprzedaży o 48 proc. Pod względem liczby sprzedanych sztuk (m.in. telewizorów, aparatów cyfrowych, projektorów i sprzętu hi-fi), e-sklep zanotował 29-procentowy wzrost.

Jak informuje spółka, mistrzostwa świata w piłce nożnej, a także przedwakacyjne zakupy pozytywnie wpłynęły na polski rynek sprzętu audio-video. Największym popytem cieszyły się w tym okresie duże telewizory LCD oraz aparaty cyfrowe.

- Pierwsza połowa tego roku na rynku audio-video była wyraźnie lepsza niż ten sam okres 2009 roku. Wpływ na to miał zapewne Mundial, ale także poprawiająca się pozycja naszej firmy w tym segmencie produktowym. W przypadku aparatów fotograficznych zauważyliśmy wzrost zainteresowania lustrzankami oraz hybrydami. Producenci tego rodzaju sprzętu zaoferowali między innymi bardzo interesujące, małe aparaty z wymiennymi obiektywami. Z kolei spadek cen telewizorów LCD z podświetleniem LED zachęcił użytkowników do wymiany dotychczasowych odbiorników na nowocześniejsze - mówi Piotr Zieliński, kierownik internetowego sklepu Komputronik.pl.

Pierwsza połowa 2010 roku była znacząca dla rynku audio-video między innymi ze względu na wprowadzenie do sprzedaży telewizorów 3D. Popyt na te urządzenia stale rośnie, choć na razie sprzedaż nie przekracza kilkuset sztuk tygodniowo w skali całego kraju. Spodziewany spadek cen spowoduje dalszy wzrost zainteresowania odbiornikami 3D.

W dziale Audio-Video internetowego sklepu Komputronik.pl znajdują się m.in.: telewizory, projektory, kino domowe, odtwarzacze DVD i HD, amplitunery, głośniki, mini wieże, kamery wideo, aparaty cyfrowe, konsole do gier i odtwarzacze MP3.

Komputronik SA prowadzi działalność gospodarczą na rynku IT. Oferta Spółki adresowana jest do osób fizycznych, korporacji oraz instytucji sektora publicznego.

Źródło: Komputronik

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

Giełda i Waluty

Money.pl - wiadomoci, notowania, gieda, kursy walut
NBP 2012-05-23
USD 3,4460 +1,92%
EUR 4,3576 +0,86%
CHF 3,6285 +0,87%
GBP 5,4122 +1,32%
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2012-05-23 18:59)
WIG 36934.93 -2,51%
WIG20 2038.14 -2,93%
mWIG40 2268.18 -1,69%
sWIG80 9077.37 -1,88%
+nq+