Tu jesteś:

Kolejne hipermarkety w Łodzi

Z przyjętego dwa lata temu studium zagospodarowania przestrzennego miasta Wynika, że w Łodzi może powstać 10 hipermarketów. Obecnie w Łodzi jest piętnaście wielkopowierzchniowych (powyżej 2 tys. mkw.) sklepów o łącznej powierzchni handlowej 530 tys. mkw. podaje portal naszemiasto.

Największy sklep miałby zostać zbudowany na działce przy skrzyżowaniu ul. Strykowskiej i Opolskiej, a nieco mniejszy w okolicach dworca Łódź Żabieniec przy ul. Brukowej. Hipermarkety mają być także przy obu stadionach: ŁKS i Widzewa oraz w Nowym Centrum Łodzi.

- Spośród kolejnych, które mogą powstać, najbardziej konkretne są plany dotyczące centrum Łódź Plaza w rejonie ul. Rzgowskiej i Śląskiej, o pow. 45 tys. mkw. oraz centrum Sukcesja przy al. Politechniki, o pow. 50 tys. mkw. Złożony jest też wniosek o pozwolenie na rozbudowę Galerii Łódzkiej - sklepy zajęłyby miejsce obecnych parkingów, które zostałyby umieszczone na dachu budynku - mówi Jolanta Kubacka, zastępca dyrektora Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Łodzi czytamy w Naszym Mieście.

Źródło: Naszemiasto.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×