Tu jesteś:

Kolejne centra handlowe z certyfikatami BREEAM In-Use

Dom Mody Drukarnia w Bydgoszczy.

Do grona „zielonych budynków” dołączają nie tylko nowe biurowce, ale również posiadające wieloletnią tradycję, modernizowane i nowocześnie zarządzane centra handlowe. W tym miesiącu certyfikaty BREEAM In-Use otrzymały Dom Mody Drukarnia, Pasaż Łódzki, Krokus. Na dzień dzisiejszy certyfikaty posiada 5 centrów handlowych - wszystkie zarządzane przez firmę Apsys.

Coraz więcej budynków w Polsce otrzymuje certyfikaty zrównoważonego budownictwa, takie jak brytyjski BREEAM czy amerykański LEED.

 Certyfikaty BREEAM In – Use potwierdzają, że zarówno właściciele budynków, jak również ich zarządcy stosują zasadę zrównoważonego rozwoju, opartą na kształtowaniu odpowiednich relacji między wzrostem gospodarczym, a dbałością o środowisko i zdrowie człowieka. Koncepcja ta jest szczególne istotna w budownictwie i nieruchomościach, jednych z najmniej neutralnych dla środowiska dziedzin gospodarki. Konieczność zapewnienia zrównoważonego rozwoju w tym obszarze jest od dawna dostrzegana przez organy rządowe oraz instytucje międzynarodowe, w tym Unię Europejską. Poprzez regulacje prawne, takie jak np. dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (2002/91/WE), zobowiązują oni członków UE do realizacji określonych celów. Jednym z nich jest redukcja emisji dwutlenku węgla, która w krajach wysokorozwiniętych prawie w 50 proc. pochodzi z istniejących budynków. Aby spełnić wymogi unijne, należy zmienić sposób projektowania nowych budynków oraz rozpocząć rewitalizację już istniejących co w swej działalności czynią zarówno Apsys Polska, jak również właściciele centrów handlowych, w tym: Pradera Europe, IVG Development, GE Capital Real Estate, Union Investment Real Estate AG.

W styczniu 2012 r., do grona polskich budynków posiadających certyfikaty zrównoważonego budownictwa BREEAM In – Use ocenione na poziomie „Very good” dołączyły centra handlowe: Dom Mody Drukarnia w Bydgoszczy (właściciel: spółka celowa IVG Development), Centrum Handlowe Krokus w Krakowie (właściciel: spółka celowa GE Capital Real Estate) oraz Pasaż Łódzki (właściciel: spółka celowa Pradera Europe). Pomimo, że najstarsze z wymienionych centrów handlowych zostało wybudowane ok. 14 lat temu, sprawna współpraca firmy zarządczej Apsys Polska z właścicielami oraz przeprowadzone remonty pozwoliły na osiągnięcie tak wysokich not. Modernizacje oraz innowacyjne sposoby zarządzania budynkami obniżyły koszty ich funkcjonowania, podniosły ich wartość finansową, użytkową i środowiskową, uczyniły je bardziej przyjaznymi dla klientów oraz zwiększyły ich konkurencyjność na rynku lokalnym.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×