Tu jesteś:

Knight Frank o ulicach handlowych

Najemcy są coraz bardziej zainteresowani otwieraniem sklepów na ulicach handlowych. W konsekwencji przybywa przy ulicach powierzchni handlowych o bardzo dobrym standardzie – wynika z raportu Knight Frank.

– Coraz więcej marek z branż usług, gastronomii czy mody, funkcjonujących dotąd w centrach handlowych, rozważa otwarcie butików lub rozszerzenie sieci sklepów przy ulicach handlowych. Wiele nowych brandów rozważa także wejście na polski rynek, m.in. Dairy Queen, Grill&Chill, Johnny Rockets, Superga, Kusmi Tea – twierdzi Paweł Materny, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych w Knight Frank.

Najemcy zainteresowani lokalizacjami przy ulicach handlowych mają coraz większe możliwości wyboru odpowiedniej powierzchni. W Warszawie na etapie realizacji lub planowania jest kilka nowych inwestycji typu „mixed-use” oraz biurowców z funkcją handlową, usytuowanych przy ulicach handlowych.

– Stawki czynszu przy głównych ulicach handlowych w Polsce, zależnie od miasta kształtują się w przedziale 35-80 EUR/mkw./miesiąc. W Warszawie, najdroższej lokalizacji handlowej w kraju, stawki za najlepsze lokale w najbardziej prestiżowych lokalizacjach, tj. plac Trzech Krzyży oraz ulica Mokotowska, osiągają nawet 100 EUR/mkw./miesiąc. Jednakże, w zestawieniu z europejskimi stolicami, jest to jeden z niższych poziomów, znacząco niższy niż na przykład w sąsiedniej Pradze. W innych stolicach Europy, jak Londyn czy Paryż, najemcy muszą liczyć się ze stawkami czynszu w wysokości nawet 1000 EUR/mkw./miesiąc – podsumowuje Bożena Kozłowska, konsultant w Dziale Badań Rynku Knight Frank.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×