Tu jesteś:

Knight Frank doradza przy kolejnych umowach najmu w Warszawie

Zespół agencji komercyjnej Knight Frank reprezentował i doradzał właścicielom oraz najemcom w trakcie negocjacji nowych, a także renegocjacji kolejnych umów najmu powierzchni biurowej w Warszawie. Za pośrednictwem firmy, w przeciągu ostatnich trzech miesięcy wynajętych zostało 18.000 mkw., natomiast od początku roku liczba ta przekroczyła 32.000 mkw w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Poznaniu.

W położonym przy ul. Olbrachta w Warszawie budynku biurowym Kolmet, Zespół Agencji Komercyjnej Knight Frank doradzał właścicielowi, funduszowi Mosaic Property LPP, w trakcie negocjacji nowej umowy najmu z firmą Schreder Polska Sp. z o.o. W wyniku tych działań, firma ta wprowadziła się do budynku w maju tego roku i zajęła 410 mkw. powierzchni biurowej. W usytuowanym przy ul. Mysiej 5, budynku Liberty Corner, Knight Frank reprezentował właściciela podczas renegocjacji z firmą Spencer Stuart, która postanowiła przedłużyć swoją umowę najmu powierzchni 320 mkw. na okres kolejnych kilku lat. Ponadto, w imieniu funduszu SEB Investment GmbH, negocjował kolejną umowę w warszawskim kompleksie University Business Park. Firma UPC postanowiła przedłużyć swoją umowę najmu o kilka kolejnych lat i zajmować będzie powierzchnię ok. 1100 mkw.

Z początkiem maja tego roku, w budynku Riverside Park, również należącym do SEB Investment GmbH, firma Avon EMEA Finance Service Centre Sp. z o.o. objęła powierzchnię ok. 1000 mkw. Natomiast dotychczasowy najemca, zajmujący 340 mkw. Olsen Fasion Sp. z o.o., przedłużył swoją umowę najmu na kolejny okres. Zespół Agencji reprezentował i doradzał firmie Hyundai Motor Poland Sp. z o.o. przy wynajmie powierzchni w realizowanym przez firmę Ghelamco kompleksie biurowym Mokotów Nova. Hyundai Motor Poland od września 2011 zajmować będzie ok. 1000 mkw. powierzchni biurowej.

Firma Łaszczuk & Wspólnicy pozostanie w budynku Metropolitan i zajmować będzie łącznie 625 mkw. Przy poszukiwaniu miejsca na nową siedzibę, z usług Knight Frank skorzystała też firma Spengler Fox, która we wrześniu tego roku wprowadzi się do budynku Lipiński Passage i obejmie powierzchnię ok. 200 mkw.

.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×