Tu jesteś:

Knight Frank doradza przy kolejnych transakcjach

University Business Centre

Zespół agencji komercyjnej Knight Frank reprezentował i doradzał właścicielom w trakcie negocjacji nowych i renegocjacji kolejnych umów najmu powierzchni biurowej w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu.

Warszawa

W budynku biurowym Dom Alfa, położonym przy ul. Domaniewskiej 50A Zespół Agencji Komercyjnej Knight Frank reprezentował właściciela, fundusz DEKA Immobilien GmbH w trakcie renegocjacji umów najmu z firmami Expander, DOW Polska i Accuratus. Firmy te przedłużyły swoje umowy najmu w budynku i przez kolejne kilka lat zajmować będą łącznie ok. 2 650 mkw. Nowym najemcą budynku zostało Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, które zajmować będzie 735 mkw powierzchni biurowej. Nowy najemca wprowadził się do budynku na początku lutego 2011r.

W budynku Helion położonym przy ul. Cybernetyki 7, również należącym do DEKA Immobilien GmbH, Knight Frank reprezentował właściciela podczas renegocjacji z firmą Royal Unibrew. Firma Royal Unibrew, postanowiła przedłużyć swoją umowę najmu na okres kolejnych kilku lat i zajmować będzie powierzchnię 560 mkw.
Ponadto w imieniu funduszu SEB Investment GmbH, Knight Frank negocjował kolejne umowy najmu w kompleksie University Business Park w Warszawie. Firma Emerson Process Management wybrała budynek UBC II na swoją nową siedzibę. Od maja 2011 firma zajmować będzie ok. 4 350 mkw.

Firma Nestle Polska S.A. która jest jednym z głównych najemców kompleksu, podjęła decyzję o kolejnym powiększeniu swojej powierzchni o dodatkowe 725 mkw w budynku UBC I. Łączna powierzchnia obecnie zajmowana przez Nestle Polska S.A. w kompleksie to ponad 7 200 mkw.

W budynku Riverside Park, również należącym do SEB Investment GmbH, firma Tchibo Warszawa Sp. z o.o. powiększyła zajmowaną powierzchnię o 190 mkw. Łącznie Tchibo Warszawa zajmuje ponad 2 000 mkw powierzchni biurowej.

Zespół Agencji Komercyjnej Knight Frank doradzał firmie TAG Systems Polska Sp z o.o. przy wynajmie powierzchni w kompleksie magazynowo biurowym Żerań Park II realizowanym przez firmę Corum II Sp z o.o. TAG Systems Polska Sp z o.o. od września 2011 zajmować będzie powierzchnię biurową i magazynową.
Agencja komercyjna Knight Frank reprezentowała również firmę Valeo Service Eastern Europe w procesie poszukiwania powierzchni biurowej na terenie Warszawy. Valeo Service Eastern Europe jako nową lokalizację wybrało budynek Platinium III należący do GTC. i zajmować będzie w nim powierzchnię ok. 610 mkw.

Za pośrednictwem Knight Frank w budynku Liberty Corner powierzchnię wynajęło dwóch nowych najemców – jedna z największych instytucji finansowych na świecie wynajęła powierzchnię biurową ok. 450 mkw a Kancelaria Patentowa Skubisz wynajęła powierzchnię 111 mkw. Budynek Liberty Corner jest wynajęty w 100%.

Dodatkowo firma KRUK S.A. w budynku Blue Tower podpisała umowę najmu i będzie zajmować ok. 270 mkw, a w budynku przy ul. Mszczonowskiej 2 firma Unigroup obejmie powierzchnię 200 mkw.

Katowice

W budynku biurowym Altus, Casinos Poland przedłużyło swoją umowę najmu i przez kolejne kilka lat zajmować będzie powierzchnię 600 mkw. Knight Frank reprezentował właściciela budynku, fundusz Reliz, podczas tej transakcji.

Kraków

W Krakowie Knight Frank jako wyłączny agent, doradzał właścicielowi budynków Centrum Biurowe Lubicz, należącej do Polonia Property Founds przy transakcji zawarcia umowy najmu o łącznej powierzchni ok. 2 500 mkw. Nowy najemca, Deutsche Bank PBC, wybrał CBL jako nową regionalną siedzibę dla swoich departamentów zlokalizowanych właśnie w Krakowie.

Wrocław

We Wrocławiu Knight Frank pośredniczył w wynajmie powierzchni biurowej przez firmę Tieto Poland W budynku West House należącym do firmy Archicom firma z branży IT świadcząca usługi m.in. dla takich firm jak Nokia czy Simens, z uwagi na dynamiczną ekspansję postanowiła wynająć ponad 2 300 mkw powierzchnie biurowej, z opcją dalszej ekspansji w ramach budynku. Tieto Poland objęło powierzchnię z początkiem roku.

Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy za pośrednictwem Knight Frank Sp z o.o. wynajętych zostało w sumie ponad 69 000 mkw powierzchni biurowej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×