Tu jesteś:

Kilka nowych centrów handlowych w Poznaniu

Ryszard Grobelny, prezydent Poznania

Liczba projektów, zarówno realizowanych jak i planowanych, wskazuje, że zainteresowanie inwestorów tworzeniem centrów handlowych wysokiej klasy utrzymuje się na dobrym poziomie - poinformował nas Ryszard Grobelny, prezydent Poznania. W mieście powstają takie centra, jak: Galeria MM czy A11, a w planach są: Metropolis, Bulwary Poznańskie czy Łacina.

W centrum miasta, u zbiegu ulic św. Marcin i alei Marcinkowskiego, powstaje w tej chwili Galeria MM. To 9-kondygnacyjny budynek, w którym znajdziemy punkty usługowo-handlowe oraz lokale biurowe. Inwestycja ta zostanie ukończona pod koniec 2011 roku, a jej koszt to 150 mln zł.

Kolejne centrum handlowe o nazwie A11, którego termin realizacji przewiduje się na lata 2011/2012, powstaje przy głównej trasie wylotowej z Poznania do Koszalina przy ul. Obornickiej.

- Jeżeli chodzi o planowane inwestycje, ciekawym projektem mogą okazać się Bulwary Poznańskie. Ma to być miasteczko handlowe usytuowane na „świeżym powietrzu” – pierwszy tego typu projekt w Polsce. Inwestorem jest Inter IKEA Centre Group - dodaje prezydent Poznania.

Planowane jest też centrum Metropolis na ul. Hetmańskiej, CH Łacina oraz galeria handlowa przy Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym z nowym dworcem kolejowym i terminalem autobusowym.

- Handlowe know-how Poznania i jego tradycje w tej dziedzinie należą do najsilniejszych w Polsce - podsumowuje.

Źródło: Thecity.com.pl

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×