Tu jesteś:

Katowicki Supersam przechodzi do historii

Tak ma wyglądać wnętrze katowickiego Supersamu

Ruszyły prace rozbiórkowe dawnej hali targowej przy ul. Piotra Skargi w Katowicach. Potrwają one do września, a następnie rozpocznie się budowa nowego Supersamu. Już teraz nowo powstające centrum handlowe jest wynajęte w niemal 70 proc.

Nowy Supersam ma powstać na miejscu dawnej hali targowej, która znajduje się w sąsiedztwie dworca PKS, przy węźle komunikacyjnym przy ul. Skargi w Katowicach. Jej wyburzanie potrwa do września.
– Do końca sierpnia zrealizujemy część prac związanych z wyburzeniem, w tym przede wszystkim wywieziemy z placu budowy gruz i inne pozostałości po starej hali. Historyczne elementy hali zostaną poddane renowacji i będą przechowywane do czasu rozpoczęcia prac budowanych nowego projektu. We wrześniu, gdy tradycyjnie wzrośnie liczba osób przemieszczających się w okolicach powstawania Supersamu, trwać już będzie właściwa budowa –- zapewnia Michał Świerczyński, venture partner, Head of Retail w Griffin Group, do której należy Supersam oraz m.in. DH Renoma we Wrocławiu i projekt odbudowy Hali Koszyki w Warszawie.

Nowy Supersam oferować będzie blisko 21 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej na pięciu kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej. Na trzech kondygnacjach handlowych powstanie ponad 100 sklepów i punktów usługowych, natomiast poziom drugiego piętra przeznaczony zostanie na kino, punkty gastronomiczne i rekreacyjne oraz centrum fitness. 400 miejsc parkingowych powstanie na ostatnich kondygnacjach zwieńczających nowy budynek Supersamu.
Generalnym wykonawcą projektu na zlecenie Griffin Group jest firma Hochtief, a firmą zarządzającą – Centrum Development & Investments. Otwarcie obiektu zaplanowane jest na wrzesień 2015 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×