Tu jesteś:

Kamień węgielny pod nową Silesia City Center

Piotr Uszok nad projektami Silesia City Center

Prezydent Katowic, Piotr Uszok razem z przedstawicielami austriackiego inwestora – Immofinanz Grup i Silesia City Center wmurował kamień węgielny pod nową część Silesia City Center. Liczące dziś 66 tys. m. kw. centrum handlowe w ciągu roku zwiększy swoją powierzchnię do 86 tys. m. kw., stając się tym samym jednym z największych centrów handlowych w Polsce.

Nowy kompleks handlowy, który pomieści łącznie 310 sklepów, to obecnie jedna z największych inwestycji komercyjnych w Katowicach. Jej całkowita wartość to około 50 mln euro. Prace budowlane trwają już od początku września. Inwestycja ma zostać oddana do użytku jesienią 2011. Dzięki rozbudowie Silesia City Center, Katowice mają szansę przyciągnąć na zakupy nie tylko mieszkańców Śląska, ale również Czechów, Słowaków i Niemców. W nowej części Silesia City Center pojawią się m.in. sklepy Guess, Red Valentino i Calvin Klein Jeans.

- Katowice mają ogromny potencjał komercyjny. To miasto, które cały czas się zmienia, poszukując nowych kierunków dla swojego rozwoju. Dziś dzięki takim projektom jak nowa Silesia City Center ma szansę stać się handlową stolicą Śląska i Zagłębia, przyciągając nie tylko mieszkańców regionu, ale także obcokrajowców – mówi Walter Woelfler, przedstawiciel inwestora, austriackiej spółki Immofinanz Group. I dodaje: - O tym, że warto rozbudować Silesia City Center zadecydowało także ostatnie 5 lat. Obecnie Silesia City Center generuje obrót na poziomie 1 mld złotych. Ta liczba pokazuje, że mieszkańcy regionu chętnie robią zakupy w wysokiej jakości centrach handlowych. Ten obiekt powstaje właśnie z myślą o ich oczekiwaniach – mówi.

Już dziś Silesia City Center to największy obiekt handlowy na Śląsku i w Zagłębiu. Centrum powstało 5 lat temu na terenie dawnej kopalni Gottwald. Był to pierwszy zrewitalizowany kompleks poprzemysłowy, zaadoptowany na potrzeby komercyjne na Śląsku. – Silesia City Center wyrosła na śląskiej tradycji. Dlatego też podczas wmurowywania kamienia węgielnego, do tuby włożono kawałki węgla z dawnej kopalni Gottwald. Tak, żeby symbolicznie na węglu wyrosła nowa Silesia City Center. Przy wmurowaniu pomagali także emerytowani górnicy – mówi Ewa Marcinek, Dyrektor Zarządzający Silesia City Center.

Nowy obiekt będzie liczył sobie łącznie 310 sklepów, położnych na powierzchni 86 tys. m. kw. Jak szacuje zarządca obiektu, firmy działające na terenie Silesii po rozbudowie będą zatrudniały ponad 3,5 tys. ludzi. – Wmurowanie kamienia węgielnego pod Silesia City Center to także symboliczne wmurowanie kamienia pod nowoczesny Śląsk, dający znów pracę, otwarty na zmiany i nowoczesność. Silesia City Center jest tylko jednym z dowodów na to, że region zaczyna się zmieniać – mówi Marcinek.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×