Tu jesteś:

KCB za rok

W pierwszym kwartale 2012 roku planowane jest zakończenie prac budowlanych przy Katowickim Centrum Biznesu.

KCB swoją nazwę wzięło od nazwy spółki, która miała postawić w centrum Katowic biurowiec. W ubiegłym roku KCB kupił katowicki biznesmen, Maciej Jaglarz. Do działki, na której stoi szkielet dokupił jeszcze sąsiednią, na której zlokalizował parking. Teren wokół został posprzątany i ogrodzony podaje portal katowice.naszemiasto.pl.

- Biurowiec będzie gotowy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Lada moment ruszają prace związane z nadbudową dodatkowej kondygnacji - wyjaśnia Marcin Pawlik, odpowiedzialny za inwestycję.

Projektanci z pracowni architektonicznej Arkat zmienili oryginalny projekt budynku, w wyniku czego biurowiec będzie wyższy o jedną kondygnację. W sumie naziemnych będzie więc osiem i jedna podziemna, która już tu istnieje - tu pomieści się parking na około 120 samochodów, dodatkowy naziemny parking będzie obok KCB na około 140 pojazdów. Na dachu niższej części budynku pojawi się dodatkowo ogród. Elewację biurowca pokryje szkło i kamień. Będzie w nim około 12 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Źródło: katowice.naszemiasto.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×