Tu jesteś:

Jest oficjalna zgoda na przejęcie Silesia City Center

Silesia City Center

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Allianz Finance katowickiego centrum handlowego Silesia City Center.

Silesia City Center to centrum handlowe, kupione w 2006 r. przez Immofinanz. Pod koniec 2011 r. zakończyła się rozbudowa obiektu, która kosztowała ok. 50 mln euro. Obecnie SCC ma  ok. 89 tys. mkw. powierzchni z prawie 340 sklepami. SCC zlokalizowana jest przy ul. Chorzowskiej 107 w Katowicach i wchodzi w skład większego założenia urbanistycznego rozplanowanego na parceli o powierzchni ok. 30 ha, które obejmuje jeszcze m.in. osiedle Dębowe Tarasy i dwa budynki biurowe.

Umowa sprzedaży SCC za 412 mln euro (ponad dwa razy więcej niż zapłacił dotychczasowy właściciel) została podpisana 27 maja 2013 r., zgoda UOKiK była czynnikiem warunkującym sfinalizowanie transakcji. Nabywcą jest międzynarodowe konsorcjum inwestorów, na czele którego stanie Allianz Finance. Przejmujący jest spółką inwestycyjną, która nabywa i sprzedaje papiery wartościowe, kontroluje i zarządza portfelami inwestycyjnymi oraz inwestuje w nieruchomości.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×