Tu jesteś:

Immofinanz kupuje parki handlowe

STP SHOP Pozarevac

Immofinanz kontynuuje ekspansję swojej marki parków handlowych STOP SHOP nabywając osiem tego typu obiektów w Słowenii, Serbii i Chorwacji. Cena zakupu wyniosła około 90,5 mln euro. Nowo nabyte nieruchomości są w pełni wynajęte i generują roczny przychód z najmu na poziomie około 7,2 mln euro, co przekłada się na zysk brutto w wysokości 8,0%. Transakcje te zwiększają portfel STOP SHOP do łącznie 80 lokalizacji w dziewięciu krajach z ponad 567.000 mkw. powierzchni pod wynajem i wartością bilansową wynoszącą ok. 800 mln. Kolejne przejęcia parków STOP SHOP planowane są w Polsce i Serbii. Obiekty te są w trakcie budowy.

„Przejęcia te umacniają naszą pozycję wiodącego europejskiego operatora parków handlowych. W przypadku Chorwacji oznacza to wejście IMMOFINANZ na nowy rynek handlowy UE, który jest bardzo atrakcyjny z punktu widzenia naszych międzynarodowych najemców. Dobre lokalizacje, sprzyjająca sytuacja w kontekście lokalnej konkurencyjnej oferty oraz klasyczny, dobrze dopasowany mix najemców to cechy kluczowe, świadczące o atrakcyjności tych inwestycji. Co więcej, zwroty, które można uzyskać na tych rynkach, mówią same za siebie”, wyjaśnia w sprawie transakcji Dietmar Reindl, Dyrektor Operacyjny IMMOFINANZ. „Naszym celem jest zwiększenie liczby STOP SHOP-ów do ponad 100 − poprzez kolejne przejęcia, a także dzięki naszym własnym projektom deweloperskim.”

Zamknięcie transakcji zakupu większości nowych lokalizacji ma nastąpić do końca 2018 r. Inwestycja zostanie sfinansowana wewnętrznie z środków obrotowych.

Portfel parków handlowych STOP SHOOP należących do IMMOFINANZ, łącznie z ostatnimi przejęciami, obejmuje 80 lokalizacji w dziewięciu krajach: Słowacja (16 STOP SHOP-ów),  Węgry (14), Austria (12), Czechy (10), Słowenia (9), Serbia (9), Polska (7), Chorwacja (2) oraz Rumunia (1).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×