Tu jesteś:

Immobel wchodzi na polski rynek

CEDET Warszawa - wizualizacja

W ramach programu rozwoju, Immobel - firma skupiająca się w ostatnich latach na rynku belgijskim - postanowiła skoncentrować swoją działalność ponownie we Flanders w zakresie rynku krajowego oraz międzynarodowego, inwestując w Europie Wschodniej, w szczególności w Polsce.

Polska jest jedynym krajem europejskim, w którym utrzymał się wzrost gospodarczy w 2009 r. Wzrost PKB wyniósł 1,7%, w porównaniu ze średnim spadkiem PKB w Unii Europejskiej + / - 4,2% (-2,8% w Belgii).

W dniu 17. lutego 2011 r., firma Immobel zaprezentowała swoje dwa nowe projekty w Polsce:

- CEDET, budynek biurowo - handlowy, usytuowany w centrum Warszawy (20 000 mkw).
Stan aktualny: kompleks, który pochodzi z 1950 roku, obecnie składa się z trzech bloków, zajmowanych głównie przez sklep Smyk, supermarket oraz mały biurowiec.

W przyszłości: budynki zostaną całkowicie odnowione z fasadą wyremontowaną do stanu pierwotnego. Nowy budynek będzie spełniał najnowsze standardy ochrony środowiska i pozwoli na maksymalne obniżenie zużycia energii. Budynki połączone będą ze sobą tworząc wspólnie trzy piętra sklepów (9 000 mkw) oraz pięć pięter powierzchni biurowej klasy A (11 000 mkw). Ponadto w planach jest budowa parkingu podziemnego na 170 miejsc parkingowych. Z ekologicznego punktu widzenia, celem jest uzyskanie certyfikacji BREEAM z oceną "Doskonały" 'Excellent'.

- OKRĄGLAK, budynek biurowo - handlowy (7 600 mkw) w centrum Poznania, jednego z najbogatszych miast w Polsce, w którym zarówno Volkswagen oraz MAN posiadają swoje fabryki. Stan aktualny: znany budynek położony między zabytkowym centrum miasta a dworcem, w pobliżu miejskich parkingów i transportu publicznego. Pusty kompleks składa się z dwóch budynków: słynna rotunda, Okrąglak, oraz zwykły prostokątny blok za głównym budynkiem, tzw. Kwadraciak.

W przyszłości: generalny remont budynków, przy wykorzystaniu najnowszych technologii takich jak sufity chłodzone (chilled ceilings), scentralizowane zarządzanie, modułowa powierzchnia biurowa. Budynek jest unikalny pod względem jakości i lokalizacji. Dwa budynki ostatecznie będą oferować 6 800 mkw powierzchni biurowej klasy A oraz 800 mkw powierzchni handlowej. Wykonanie robót planuje się na okres 14 miesięcy począwszy od marca 2011 roku. Negocjacje z kilkoma potencjalnymi najemcami są już bardzo zaawansowane.

Oba projekty firmy Immobel w Polsce kontynuują dalszą ekspansję i dywersyfikację firmy w obiecującym obszarze geograficznym. Celem firmy jest uczynienie z Polski jej drugim rynkiem krajowym, po krajach Beneluksu. W Polsce Członkiem Rady Dyrektorów Immobel S.A. został Maciej Dyjas.

W ostatnich latach, firma Immobel - będąca własnością Grupy Eastbridge - skoncentrowała się głównie na budowie biurowców i nieruchomości mieszkalnych oraz inwestycjach gruntowych w Brukseli, Walonii i Luksemburgu. W przyszłości, deweloper zamierza również inwestować we Flandrii.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×