Tu jesteś:

IMMOFINANZ wynajął 7.500 mkw. w retailu

Tarasy Zamkowe w Lublinie

Austriacki inwestor IMMOFINANZ podpisał od początku br. roku umowy najmu w ramach swojego portfela nieruchomości handlowych zlokalizowanych na terenie Polski na łącznie 7.500 mkw. Podpisane kontrakty dotyczą zarówno nowych najemców, którzy otworzyli lub otworzą w najbliższym czasie swoje sklepy w jednym z obiektów IMMOFINANZ, jak i przedłużenia aktualnych najmów. Część „retailową” inwestora w Polsce tworzą parki handlowe STOP SHOP oraz centra handlowe VIVO! wraz z lubelskimi Tarasami Zamkowymi.

IMMOFINANZ posiada aktualnie w Polsce jedenaście nieruchomości handlowych, o łącznej powierzchni ponad 147 tys. mkw., co stanowi 19,3 proc. całkowitego portfela firmy w tym sektorze. W jego skład wchodzą parki handlowe STOP SHOP w Legnicy, Żarach, Świnoujściu, Kętrzynie, Szczytnie, Włocławku i Mławie jak również centra handlowe VIVO! Piła, VIVO! Stalowa Wola, VIVO! Krosno oraz Tarasy Zamkowe.      

Wśród 24 umów, które zostały podpisane w omawianym okresie wyróżnić można między innymi te dla Tarasów Zamkowych z nowymi najemcami, w tym z marką Smyk (ponad 600 mkw.) czy Leopark (prawie 650 mkw.) oraz umowę powiększenia sklepu CCC (aktualnie łącznie ponad 900 mkw.), jak również nową umowę zwiększającą powierzchnię sklepu Martes Sport dla VIVO! Piła (prawie 1.200 mkw.) czy przedłużenie umowy z KIK w STOP SHOP Mława (prawie 500 mkw.) oraz Bytom w VIVO! Stalowa Wola (ponad 100 mkw.).

Co więcej w dwóch obiektach IMMOFINANZ realizuje aktualnie prace deweloperskie związane z ich rozbudową. W przypadku VIVO! Stalowa Wola na powierzchnię 1.750 mkw. wprowadzi się Decathlon. Jego otwarcie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2019 roku. Natomiast w drugim kwartale 2019 roku planowane są pierwsze projekcje filmowe kina Helios w VIVO! Piła (ok 1.000 mkw.).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×