Tu jesteś:

ICPD zwiększa kapitał zakładowy

Marina Cape - jedna z inwestycji ICPD

Bułgarski fundusz inwestycyjny z początkiem tygodnia podjął decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze pierwszej oferty publicznej.

Spółka wyemituje ponad dziewięć milionów nowych akcji z prawem głosu o wartości nominalnej 1 lewa bułgarski. Przewidywana cena emisyjna wynosi 3 lewa, czyli około 6 złotych.

Notowany obecnie na rynku New Connect fundusz InterCapital Property Development zadebiutuje w pierwszym kwartale 2011 roku na głównym parkiecie GPW. Spółka, zarejestrowana w Sofii, od 2005 roku notowana jest także na bułgarskiej giełdzie.

ICPD w ramach ofert publicznej w Polsce i w Bułgarii planuje zwiększyć kapitał z 6 milionów do 15 milionów akcji (w przeliczeniu na PLN: z ponad 11 milionów złotych do ponad 29 milionów złotych).

Dokapitalizowanie spółki pozwoli jej umocnić swoją pozycję rynkową i pozyskać nowe środki na rozwój działalności. ICPD chce przeznaczyć je na dokończenie inwestycji Grand Borovets i Marina Cape oraz na kolejne, nowe projekty.

- Naszym celem jest skoncentrowanie sił na bułgarskich inwestycjach wakacyjnych. Przeprowadziliśmy szereg analiz w tym segmencie. Miniony kryzys ekonomiczny pokazał duży potencjał rozwoju tego rynku. Mamy świadomość, że popyt na tego rodzaju inwestycje ciągle wzrasta. W regionie Europy i Rosji, gdzie żyje ponad trzysta milionów ludzi, to zapotrzebowanie jest dość duże, a sam rynek jest w znacznym stopniu nienasycony - powiedział Nicolay Mayster, doradca inwestycyjny InterCapital Property Development.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×