Tu jesteś:

Helical startuje z budową parku handlowego

Wiosną rozpocznie się budowa jednego z największych w Europie parków handlowych – Europa Centralna. Szacowany koszt inwestycji to 130 mln zł. Obiekt stanie na 26-hektarowe j działce między ul. Pszczyńską i autostradą A1.

Prace przygotowawcze rozpoczęły się już w ubiegłym roku, równolegle z budową autostradowego skrzyżowania. Teraz inwestor – spółka Helical Poland czeka aż drogowcy zakończą prace na węźle. Proces inwestycyjny potrwa ok. 12 miesięcy. Otwarcie powinno nastąpić w połowie 2011 roku. Mimo że do tego terminu zostało jeszcze dużo czasu, już teraz sieci i marki handlowe ustawiają się w długiej kolejce do dewelopera, który buduje Europę Centralną. Wszystko za sprawą lokalizacji. Pewność zrobienia dobrego interesu daje dogodne położenie na skrzyżowaniu dwóch autostrad w połączeniu z ogromnym skupiskiem ludzi mieszkających w pobliżu. Według szacunków o godzinę jazdy od centrum mieszka ponad 3,2 mln potencjalnych klientów. – Skalę zainteresowania najemców najlepiej pokazuje fakt, że już teraz podpisaliśmy umowy na wynajęcie prawie połowy powierzchni. Wśród firm są m.in. Castorama, Rossmann i Media Expert, a przez cały czas finalizujemy rozmowy z kolejnym – podkreśla przedstawicielka Helicala.

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×