Tu jesteś:

H&M został najemcą Galerii Chełmskiej. To drugi salon tej sieci w województwie lubelskim

Jedna z największych firm odzieżowych na świecie – H&M – dołączył do najemców Galerii Chełmskiej. To pierwszy sklep tej marki w Chełmie.

W sierpniu firma H&M podpisała umowę z Galerią Chełmską na wynajem około 1500 mkw. Sklep będzie mieścił się na dwóch poziomach połączonych windą. To pierwszy salon tej sieci w Chełmie i drugi w województwie lubelskim.

Salony H&M (Hennes&Mauritz) oferują odzież damską, męską i dziecięcą. Firma powstała w 1947 r. w Szwecji i początkowo funkcjonowała pod nazwą „Hennes” (po szwedzku „jej”), oferując tylko ubrania dla kobiet. Po połączeniu z firmą Mauritz Widforss w 1968 r. w sprzedaży znalazł się również asortyment dla panów. Obecnie H&M ma prawie 2 tys. punktów w 38 krajach na całym świecie. Zatrudnia ponad 76 tys. pracowników. Najwięcej sklepów jest w Niemczech – 354. W Polsce jest obecnie 69 salonów, pierwszy powstał w 2003 r. Dla H&M swoje kolekcje tworzyły takie osobistości dzisiejszej popkultury jak Madonna, Kyle Minogue, Rihanna.

Galeria Chełmska to nowoczesna galeria handlowa, której budowa rozpocznie się wiosną 2011 r., a jej otwarcie planowane jest w roku 2012. Powierzchnia najmu to ponad 30 tys. m kw. Klienci będą mieli do dyspozycji parking na 800 miejsc. W Galerii Chełmskiej znajdzie się 80 sklepów i punktów usługowych.

Koncepcja architektoniczna centrum opiera się na dwóch strefach handlowych: pierwszej, łączącej pasaże galerii handlowej i przestrzenie rozrywkowe z hipermarketem spożywczym, oraz drugiej, w pełni specjalistycznej strefy hipermarketu „dom i ogród”, w którym będzie mieściła się Castorama. Pod koniec lipca tego roku inwestor Galerii Chełmskiej złożył wniosek o pozwolenie na budowę.

Źródło: Galeria Chełmska

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×