Tu jesteś:

Grupa Budimex podsumowuje I półrocze 2012 r.

W I półroczu br. Grupa Budimex zrealizowała sprzedaż na poziomie 2.884 mln zł, tj. o 28 proc. wyższą od sprzedaży uzyskanej w analogicznym okresie 2011. Wzrost ten Grupa Budimex zawdzięcza przede wszystkim segmentowi budowlanemu, którego sprzedaż wzrosła w porównywalnych okresach o blisko 34 proc.

W I półroczu br. Budimex SA podpisał kontrakty o wartości 921 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie 2011 o wartości 2,9 mld zł. Portfel zamówień grupy na koniec czerwca br. wyniósł 6,9 mld zł. Obecnie czekamy jednak na podpisanie kolejnych umów o wartości 1,3 mld zł (na podstawie przetargów, w których oferty spółek Grupy Budimex uzyskały pierwsze miejsca).

 ,,Pozycja gotówkowa netto Grupy Budimex, obejmująca własne środki pieniężne i krótkoterminowe papiery wartościowe pomniejszone o zewnętrzne źródła finansowania, na koniec czerwca 2012 roku zmalała o 340 mln zł w stosunku do poziomu na koniec czerwca 2011, ale należy pamiętać, że w maju br. Budimex wypłacił dywidendę w kwocie 280 mln zł.” – komentuje prezez Budimexu Dariusz Blocher.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×