Tu jesteś:

Grupa AWBUD wykonawcą centrum „Tkalnia” w Pabianicach

Grupa AWBUD zawarła umowę ze spółką Tkalnia na wykonanie rewitalizacji dawnej fabryki włókienniczej w Pabianicach. Wartość prac oszacowano na kwotę 45 mln złotych.

Grupa AWBUD zawarła umowę na realizację prac budowlanych ze spółką Tkalnia. Zgodnie z kontraktem, deweloper wykona rewitalizację dawnej fabryki włókienniczej w Pabianicach. Będzie to częściowa adaptacja budynków przemysłowych oraz budowa nowych obiektów wraz z towarzyszącą infrastrukturą, które łącznie tworzyć będą kompleks handlowo-rozrywkowy „Tkalnia”. Wartość prac oszacowano na kwotę 45 mln zł netto.

Do zadań Grupy należy także przygotowanie dokumentacji niezbędnej do uruchomienia i finalizacji prac, przygotowanie dokumentacji wykonawczej i powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu. Termin realizacji zlecenia ustalono na 23 marca 2019 roku.

Budowa „Tkalni” to największa inwestycja realizowana w ramach rewitalizacji pofabrycznych terenów Pabianic. Centrum ze swoimi uliczkami, restauracjami, kawiarniami i sklepami będzie głównym miejscem handlowo - rozrywkowym w tej części miasta. Powierzchnia najmu obiektu wyniesie blisko 14 tys. mkw. GLA, na których znajdzie się 40 sklepów oraz kino. Dla wygody zmotoryzowanych klientów zostanie przygotowanych 230 miejsc parkingowych.

- Projekt kompleksu handlowo-rozrywkowego „Tkalnia” zakłada wykorzystanie pozostałości zabytkowej zabudowy dawnej fabryki włókienniczej i scalenie jej z architekturą współczesnego budynku. W efekcie tego powstanie wyjątkowy, nowoczesny obiekt, nawiązujący do historii miasta. To przedsięwzięcie wpisuje się w specjalizację Grupy Awbud w zakresie rewitalizacji obiektów komercyjnych  - W naszym portfolio znajdują się liczne realizacje z obszaru rewitalizacji, jak choćby przebudowa i rozbudowa Galerii Mokotów, przebudowa CH Wileńska czy modernizacja i rozbudowa budynku biurowo-usługowego Adgar Park West w Warszawie. Cieszymy się, że powiększy się ono o kolejny interesujący projekt – mówi Michał Wuczyński,  prezes zarządu AWBUD S.A.

W swoim portfolio projektów z zakresu budownictwa komercyjnego Grupa ma realizacje m.in. dla takich obiektów jak: Galeria Mokotów, Galeria Handlowa Siemianowice, Centrum Handlowe Focus Park Rybnik, Galeria Hosso w Gubinie, IKEA Katowice czy IKEA Lublin. Do największych aktualnie realizowanych kontraktów Grupy należą: budowa wielorodzinnego budynku mieszkalnego dla GPI Investments Sp. z o.o. o wartości 32,6 mln zł, budowa apartamentowców w II etapie inwestycji Nowa Papiernia dla Vista Development  o wartości 29,3 mln zł. AWBUD zawarł tez  umowę na realizację hotelu w Międzyzdrojach na kwotę 70,5 mln zł ze spółką Minde.

Źródło: Grupa AWBUD

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×