Tu jesteś:

Green Office Kraków – budynek C w 2012 roku

Green Office, Kraków

Kompleks biurowy Green Office zlokalizowany przy ul. Czerwone Maki 82 w Krakowie to zespół budynków realizowany w trzech etapach przez Grupę Buma.

Budynki A i B będą dysponowały odpowiednio powierzchnią 3 300 mkw. i 8 000 mkw. Budynek C o pow. 10 tys. mkw należy do ostatniego etapu inwestycji i jest w trakcie realizacji. Jego oddanie zaplanowane jest w 2012 roku. Obecnie budynek ten jest w trakcie komercjalizacji. Oprócz funkcji biurowych w kompleksie znajdzie się także miejsce na handel i usługi. W budynkach ma powstać m.in. samoobsługowa restauracja oraz salonik prasowy. Zmotoryzowani będą mogli dodatkowo skorzystać z 600 miejsc parkingowych.

Szczególną uwagę inwestor przywiązał do rozwiązań ekologicznych. Na terenie kompleksu zamontowano system oświetlenia działającego w oparciu o czujki ruchu/obecności i pomiaru natężenia światła. Zamontowano także nowoczesną armaturę z systemem fotokomórek pozwalający na oszczędność wody. Aktualnie trwają również prace przygotowawcze do montażu gniazd umożliwiających ładowanie samochodów zasilanych elektrycznie. Rozwiązania projektowe w zakresie konstrukcji, elewacji oraz instalacji wewnętrznych oparte zostały o technologie energooszczędne, pasywne, z zastosowaniem systemów inteligentnych (rozwiązania ograniczające straty i zyski ciepła "żaluzje zewnętrzne, szyby niskoemisyjne", automatyka zapewniająca racjonalne sterowanie procesami ogrzewania i klimatyzacji)

Szczególną funkcję w zagospodarowaniu pełnią tereny zielone (powierzchnia biologicznie czynna stanowi aż 30 proc. terenu inwestycji). Autorem projektu architektonicznego jest krakowska pracownia architektoniczna UCEES. Inwestorem obiektu jest Grupa Buma, która prowadzi działalność od 1991 roku i dotychczas wybudowała ponad 1700 mieszkań, 300 domów jednorodzinnych oraz obiekty biurowe o powierzchni ponad 70 000 mkw.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×