Tu jesteś:

Gliwice: CH Forum z certyfikatem na piątkę

CH Forum w Gliwicach.

Centrum Handlowe Forum w Gliwicach zakończyło procedurę uzyskania brytyjskich certyfikatów BREEAM In Use z oceną „bardzo dobrą”.

Certyfikat BREEAM (Building Research Establishment Enironmetal Assessment Method) to wielokryterialny system oceny jakości budynku biorący pod uwagę wiele jego cech, w tym m. in.: jakość środowiska wewnętrznego, efektywność energetyczną, dostępność transportową, materiały i konstrukcję, zarządzanie eksploatacją, ekologię. Obok części asset, charakteryzującej budynek, ocenie poddawane jest również zarządzanie budynkiem, relacje z najemcami, monitorowanie zużycia mediów, gospodarkę odpadami - tzw. część building management.
Jednym z ostatnio wdrożonych w CH Forum rozwiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju jest stanowisko ładowania pojazdów elektrycznych. Ze stacji można korzystać bezpłatnie. Ładowanie trwa, przy pełnym wyczerpaniu i w zależności od rodzaju baterii, około 2-3 godzin i można je przerwać w każdej chwili.
Audyt w CH Forum wykonała, firma Grontmij z Poznania.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×