Tu jesteś:

Gemini Parki wpisane w miejską tkankę

Gemini Park Tychy

Centra handlowe coraz częściej zastępują tradycyjne przestrzenie publiczne. Przejmują rolę miejskich centrów i dawnych rynków, na których toczyło się życie lokalnej społeczności. Stają się wizytówkami miast i nieodłącznym elementem współczesnych aglomeracji, ośrodkami życia społecznego i miejscem spędzania czasu wolnego dla całych rodzin.

O wartości tego typu obiektów stanowią na równi ich funkcje użytkowe jak i odpowiadająca im forma, organizacja przestrzeni i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Ich rolą jest zaspokojenie potrzeb relaksu, zaangażowania, odkrywania i komfortu konsumentów. Kontekst funkcji jest inspiracją do kreowania powierzchni w formie małych miast z precyzyjnie zaprojektowanymi pasami ruchu, drogowskazami, alejkami i strefami relaksu. Niezwykle ważnym elementem jest wpisanie funkcji obiektu w bryłę architektoniczną, tak by stanowił on spójny element miejskiej przestrzeni, nie dominował nad otoczeniem, a przy tym wyraźnie zaznaczał swoją tożsamość.

Przykładem obiektów o funkcjonalnościach wpisanych w miejską tkankę są obiekty Gemini Holding w Bielsku-Białej oraz nowo powstający Gemini Park Tychy.

Gemini Park Bielsko-Biała realizuje strategię centrum rodzinnego zarówno na poziomie tenant mixu odpowiadającego na potrzeby rodzin z dziećmi, działań promocyjnych i rekreacyjno-rozrywkowych skierowanych do rodziny, jaki i organizacji terenu wokół obiektu. Cały teren centrum objęty jest bezpłatną siecią Wi-Fi, a dzięki wykorzystaniu beaconów klienci są informowani podczas wizyty w centrum o aktualnych ofertach przygotowanych specjalnie dla nich. Parking przy obiekcie został wyposażony w system ułatwiający zarządzanie ruchem, udostępniono miejsca dla motocykli i autokarów oraz stację ładowania pojazdów elektrycznych, a blisko 5 tys. mkw. zalesionego terenu wokół obiektu zajmuje ekologiczny park rozrywki „W Dechę!”.

Najnowsza inwestycja spółki, Gemini Park Tychy będzie wielofunkcyjnym obiektem dopełniającym istniejący już obszar handlowy i tworzącym wraz z nim przestrzeń power center. Wyglądem i charakterem obiekt nawiąże do handlowej promenady z szerokimi, przestronnymi pasażami. Gemini Park Tychy będzie centrum rodzinnym z zaaranżowanymi strefami dla rodziców z dziećmi, poszerzonymi miejscami parkingowymi i systemem informacji o zajętości miejsc, ścieżkami rowerowymi łączącymi obiekt z centrum miasta i Parkiem Radości, który będzie pełnił funkcję edukacyjną i rozrywkową.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×