Tu jesteś:

Gemini Park Tychy z oceną BREEAM In-Use

Gemini Park Tychy otrzymał proekologiczny certyfikat BREEAM In-Use, potwierdzający m.in. energooszczędność budynku oraz zaangażowanie inwestycji w troskę o środowisko naturalne. W procesie certyfikacji galeria zdobyła ocenę „excellence”.

Należący do Gemini Holding Gemini Park Tychy już z certyfikatem BREEAM In-Use. W przeprowadzonym przez asesorów procesie oceny ta najnowsza inwestycja handlowa w województwie śląskim zdobyła wynik „excellence”. Asesorzy bardzo wysoko ocenili galerię we wszystkich 8 analizowanych kategoriach. Pod lupę wzięto m.in. dostępność środków transportu miejskiego, jakość zastosowanych przy budowie materiałów i konstrukcji,gospodarkę wodną i odpadami,efektywność energetyczną czy środowisko wewnętrzne budynku mające wpływ na zdrowie i samopoczucie użytkowników.

W 2 z 8 kategorii galeria zdobyła 100 proc. punktów. Tak wysoko oceniono zastosowane przy konstrukcji budynku materiały i technologie, a także gospodarkę odpadami. Bardzo wysoko oceniono także dostępność transportu publicznego, co jest zasługą m.in. bliskości przystanków i 29 połączeń autobusowych i trolejbusowych dojeżdżających do galerii oraz  parkingu dla rowerzystów. 

Jedną z wyżej ocenionych kategorii była także gospodarka wodna. Asesorzy docenili m.in. fakt, że w łazienkach galerii zastosowano umywalki oraz sanitariaty ograniczające zużycie wody. Doceniono także rozwiązania galerii mające na celu zmniejszenie zużycia energii elektrycznej m.in. zastosowanie oświetlenia LED. 

Wysoką notę przyznano rozwiązaniom, które mają wpływ m.in. na zdrowie i samopoczucie użytkowników budynku. Zauważono liczne świetliki w dachu i wielkoskalowe wpuszczające do wnętrza budynku dzienne światło, nowoczesne strefy wypoczynku czy możliwość kontroli temperatury pomieszczeń. Dużo punktów galeria dostała także za wykorzystanie terenów i ekologię, w tym m.in. za posadzenie ponad 10 tys. roślin i 2 h trawnika.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×