Tu jesteś:

Gemini Park Tychy z BREEAM In-Use

Gemini Park Tychy otrzymał proekologiczny certyfikat BREEAM In-Use, potwierdzający m.in. energooszczędność budynku oraz zaangażowanie inwestycji w troskę o środowisko naturalne. W procesie certyfikacji galeria zdobyła ocenę „excellence”.

Należący do Gemini Holding Gemini Park Tychy już z certyfikatem BREEAM In-Use. W przeprowadzonym przez asesorów procesie oceny ta inwestycja handlowa w województwie śląskim zdobyła wynik „excellence”, czyli doskonały. Tym samym otwarte w marcu tego roku centrum handlowe dołączyło do wąskiego grona obiektów komercyjnych w całej Polsce, którym pomimo wyśrubowanych norm certyfikacji budynków, udało się zdobyć tak wysoką notę.

Asesorzy bardzo wysoko ocenili galerię we wszystkich 8 analizowanych kategoriach. Pod lupę wzięto m.in. dostępność środków transportu miejskiego, jakość zastosowanych przy budowie materiałów i konstrukcji,  gospodarkę wodną i odpadami,  efektywność energetyczną czy środowisko wewnętrzne budynku mające wpływ na zdrowie i samopoczucie użytkowników. 

Gemini Park Tychy to inwestycja handlowa w portfolio Gemini Holding. Otwarty w marcu 2018 roku obiekt ma 36,6 tys.  mkw. i mieści 130 sklepów. Podczas jego projektowania i konstrukcji zastosowano liczne rozwiązania, dzięki którym obiekt może dziś spełniać wymagania BREEAM In-Use

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×