Tu jesteś:

Gemini Park Tarnów zmodernizował food court

W Gemini Park Tarnów zakończył się remodeling strefy restauracyjnej. Centrum handlowe zyskało nowoczesną przestrzeń, w której można zjeść, spotkać się ze znajomymi, pracować i wypocząć.

Zmiany na food court, jakie wprowadził Gemini Park są zgodne z trendami, jakie panują na rynku. Na prace modernizacyjne decyduje się znaczna część galerii, zwłaszcza obiektów działających dłużej niż 5 lat. Powód? Coraz bardziej docenia się znaczenie food court dla rozwoju centrum handlowego. To ta część galerii zatrzymuje dziś często klienta na dłużej, a co za tym idzie generuje lepsze obroty dla najemców.

Dostrzegalne są również zmiany w stylu życia konsumentów. Polacy coraz więcej czasu spędzają w restauracjach, chętniej ulegają trendom np. idei slow food czy modzie na street food, żyją przy tym bardziej świadomie i szukają dobrej jakości.  Zmieniają się także ich oczekiwania, co do wyglądu lokalu, w którym się zatrzymują na posiłek.

Polacy oczekują dziś od galerii czegoś więcej niż miejsca przypominającego stołówkę czy szkolny bufet. Nowoczesny food court powinien mieć ciekawy design, a klimatem nawiązywać do restauracji lub modnych bistro. Ma także spełniać znacznie szerszą funkcję niż tylko obsługa lokali gastronomicznych. Chcemy trzecich miejsc, w których poza domem czy pracą, możemy się spotkać  i przyjemnie spędzić czas  - mówi Zbigniew Nowak, dyrektor Gemini Park Tarnów.

Dzięki zmianom i nowemu umeblowaniu udało się lepiej wykorzystać mającą dziś 400 m kw. strefę gastronomiczną, zwiększając pulę miejsc siedzących z 250 do ponad 300. W efekcie klienci zyskali nie tylko więcej miejsca, ale także większy wybór różnego typu siedzisk.

Ale rynkowe trendy to nie jedyny powód zmian na food court. W galerii systematycznie rośnie także jej zasięg i liczba klientów dojeżdżająca tutaj na zakupy z dalszych zakątków Małopolski, oddalonych nawet o 80 km. W efekcie dziś aż 60 proc. klientów galerii to osoby spoza Tarnowa, które do Gemini Park Tarnów przyciąga m.in. atrakcyjna oferta handlowa.

Zmodernizowany food court obsługuje dziś 5 lokali: KFC, Pizza Hut Express, Olimp, Grand Kebab oraz Subway. Ofertę dopełniają także kawiarnie i restauracje poza tą strefą, są wśród nich:  stoiska Cheers Bistro, Geki Sushi, Soki Palm Smoothie Bar,  kawiarnio-lodziarnie Grycan, Carte d’Or oraz Ice Cafe, a także piekarnio-cukiernia Awiteks.  

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×