Tu jesteś:

Gemini Holding może wystąpić o pozwolenie budowlane dla centrum w Tychach

Na terenach przemysłowych w Tychach, obok Tesco, Saturna i OBI, powstanie centrum handlowo-rozrywkowe. Samorządowe Kolegium Odwoławcze odrzuciło skargę prywatnego właściciela gruntów i utrzymało w mocy decyzję o warunkach zabudowy dla galerii, którą planuje wybudować Gemini Holding – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Jak informuje „GW”, po odrzuceniu skargi znikła ostatnia przeszkoda, by na terenach przemysłowych w Tychach powstało olbrzymie centrum handlowo-rozrywkowe. Według przedstawiciel magistratu po orzeczeniu SKO inwestor może już wystąpić o pozwolenie budowlane. I nie ma powodów, by go nie otrzymał.

Według „GW” centrum handlowe ma mieć powierzchnię 55 tys. mkw., trzy kondygnacje naziemne i przynajmniej dwupiętrowe parkingi pod ziemią. Oprócz sklepów popularnych marek odzieżowych w obiekcie ma znaleźć się kino, restauracje i bary szybkiej obsługi.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×