Tu jesteś:

Galerie handlowe atrakcyjne dla inwestorów

Złote Tarasy, Warszawa.

Firmy inwestujące na polskim rynku komercyjnym poszukują głównie powierzchni handlowych. Niemal 80 proc. wszystkich zakupów dokonanych w pierwszych trzech miesiącach tego roku dotyczyło właśnie nieruchomości z tego sektora.

Największą z transakcji była sprzedaż warszawskiego kompleksu handlowo-biurowego Złote Tarasy (pow. handlowa 66,2 tys. mkw. i biurowa 47,3 tys. mkw.) przez ING Real Estate Development. Wartość transakcji zrealizowanych na polskim rynku komercyjnym w pierwszym kwartale br. była o jedną piątą większa niż w pierwszych trzech miesiącach 2011 roku, podaje firma Savills.

Analitycy CBRE szacują, że w tym roku łączna wartość transakcji na rynku komercyjnym w Polsce osiągnie wysoką, podobną do ubiegłorocznej wartość. Poprawa infrastruktury w naszym kraju i dobre wskaźniki ekonomiczne Polski zachęcają zachodnie firmy do inwestowania u nas. Nic dziwnego, bo w 2011 roku Polska była europejskim liderem, jeśli chodzi o wzrost PKB. Inwestorów zachęca również wysoki poziom sprzedaży detalicznej w naszym kraju. Jak podają analitycy Ernst&Young, stopy kapitalizacji w sektorze handlowym wahają się w Polsce w granicach 7 do 7,5 proc.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×