Tu jesteś:

Galeria handlowa Calisia powstanie mimo protestów

Galeria handlowa z kinem powstanie w centrum największych kaliskich osiedli. Radni poparli zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, mimo sprzeciwu PSS Społem.

Obiekt ma stanąć na działce między ulicami Młynarską, Serbinowską i al. Wojska Polskiego. To jeden z najbardziej interesujących terenów inwestycyjnych w Kaliszu, bowiem leży między osiedlami Kaliniec, 25-Lecia oraz Dobrzec, które zamieszkuje 40 tysięcy osób. To geograficzne centrum miasta.

W lutym wniosek o zmianę planu złożyła spółka Antan Development Polska, która do końca przyszłego roku chciałaby zbudować tu centrum handlowe „Galeria Calisia” o powierzchni 30 tys. mkw. Obok sklepów i punktów usługowych będzie miejsce na kino, a dla klientów zmotoryzowanych parking na 1000 miejsc, a więc największy w Kaliszu.

Tymczasem plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tu jedynie obiekty do 2000 mkw. Przeciwko zmianie planu i budowie zaprotestowała kaliska Społem, która ma w pobliżu pięć sklepów i obawia się, że po otwarciu galerii będzie je musiała zamknąć. Sprzeciw Społem wzbudził wśród radnych mieszane uczucia, bowiem spółdzielnia, mimo protestów właścicieli małych sklepów, sama buduje w śródmieściu Kalisza galerię handlową.

Ostatecznie rada, biorąc pod uwagę pozytywne opinie Komisji Rozwoju oraz prezydenta Janusza Pęcherza, niemal jednogłośnie podjęła decyzję w sprawie opracowania nowego planu zagospodarowania działki przy ulicy Młynarskiej.

Źródło: Głos Wielkopolski

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×