Tu jesteś:

Galeria Pomorska ma zielone światło do rozpoczęcia rozbudowy

Wizualizacja: rozbudowa Galerii Pomorskiej

Na mocy umów przedwstępnych Grupy Inditex i LPP zajęły ok. 40 proc. powierzchni najmu w nowej części Galerii, dając tym samym zielone światło właścicielowi obiektu – firmie Resolution Property do rozpoczęcia wstępnego etapu budowy, który ma ruszyć w maju.

Dwie marki Grupy Inditex – Bershka (650 mkw.) i Stradivarius (400 mkw.) oraz marki Grupy LPP – Sinsay (330 mkw.), House (400 mkw.) oraz Home&You (300 mkw.) podpisały umowy najmu powierzchni w nowej części Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy. W nowej części otworzą się również salony marek już obecnych w galerii, które planują przeniesienie: Reserved (1500 mkw.) oraz Cropp (400 mkw.).

Rozbudowa Galerii Pomorskiej będzie realizowana w fazach. Wstępny etap budowy, który obejmuje stworzenie nowego parkingu na 160 miejsc parkingowych, rozpocznie się już w przyszłym miesiącu a jego zakończenie planowane jest na wrzesień br. Budowa wielopoziomowego parkingu na 900 miejsc parkingowych będzie trwała od końca 2013 r. do wiosny 2014 r. Właściwa faza rozbudowy, czyli stworzenie nowej, jednopoziomowej części handlowej Galerii Pomorskiej ma rozpocząć się w momencie ukończenia prac związanych z konstrukcją wielopoziomowego parkingu i zakończyć się wiosną 2015 r. Z ostatnią fazą zbiegną się dalsze prace związane z modernizacją istniejącej części Galerii.
Rozbudowana Galeria Pomorska będzie miała 40 tys. mkw. powierzchni najmu, 140 sklepów i ponad 1 400 miejsc parkingowych.

Rozbudowana Galeria Pomorska w liczbach:

 • Blisko 40 tys. mkw. powierzchni handlowej (30 tys. mkw. w części istniejącej oraz 10 tys. mkw. w nowej części).
 • 140 sklepów zarówno światowych, jak i lokalnych marek (z czego 37 w nowej części).
 • 1410 miejsc parkingowych – najwięcej ze wszystkich centrów handlowych w Bydgoszczy.
 • 500 nowych miejsc pracy (wliczając prace na pełny etat, części etatu oraz prace sezonowe w trakcie budowy).
 • Nowe marki Grupy LPP w Galerii Pomorskiej: House (400 mkw.), Sinsay (330 mkw.) oraz Home & You (310 mkw.).
 • Obecne marki Grupy LPP w Galerii Pomorskiej (przeniesione z istniejącej części): Reserved (1500 mkw.) i Cropp (410 mkw.).
 • Nowe marki Grupy Inditex w Galerii Pomorskiej: Stradivarius (400 mkw.) and Bershka (650 mkw.).
 • Budowa prowadzona w fazach.
 • Początek fazy wprowadzającej – pierwsze półrocze 2013 r.
 • Całkowite zakończenie rozbudowy – wiosna 2015 r.
 • Koszt inwestycji to 25 mln euro.
Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×