Tu jesteś:

Galeria Korona: prace budowlane rozpoczną się lada dzień

Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace związane z budową największego obiektu handlowego w Kielcach. W ciągu dwóch lat w centrum miasta powstanie architektoniczna korona - w przenośnym i dosłownym znaczeniu.

– Galeria Korona będzie jedną z największych i najpiękniejszych galerii handlowych w Polsce. Ma najwyższy wskaźnik akceptacji społecznej (66 proc. odpowiedzi pozytywnych, 26 proc. odpowiedzi negatywnych, 8 proc. nie mam zdania) – informuje Tadeusz Sayor, zastępca prezydenta Kielc. Ratusz ściągnięcie do siebie takiego kapitału powinien bezapelacyjnie uznać za swój sukces.

Milionowe wpływy z podatków i ponad tysiąc zatrudnionych osób – takie są m.in. realne korzyści dla Kielc związane z powstawaniem galerii Korona Kielce. – Wybraliśmy Kielce, ponieważ szukaliśmy bardzo atrakcyjnej lokalizacji i właśnie tutaj taką znaleźliśmy. Jest to teren zlokalizowany w centrum miasta, miasta które ma ogromne predyspozycje. W Kielcach panuje proinwestycyjny klimat, który od samego początku zauważamy m.in. w podejściu do sprawy prezydenta, jak i samych urzędników – wyjaśnia Lech Chudy, prezes zarządu firmy Church Land Development sp. z o.o., której udziałowcem jest Dariusz Miłek, główny akcjonariusz giełdowy NG2.

14 lipca inwestor otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę obiektu tym samym rozpoczął się etap budowy galerii Korona Kielce. Otwarcie obiektu zaplanowano na pierwszy kwartał 2012 roku. Na trzech poziomach powstanie 160 lokali handlowo-usługowych oraz punkty gastronomiczne. Zajmą one łącznie 36 tys. mkw. Kolejne 3 kondygnacje, łącznie z dachem, przeznaczone zostaną na parking gotowy przyjąć 1200 samochodów. Łączna powierzchnia całkowita galerii to 93 tys. mkw. Wartość inwestycji określa się na 100 mln euro. Dodatkowo firma przeznaczyła na infrastrukturę drogową wokół obiektu 10 mln złotych. To nie pierwsze i nie ostatnie tego typu działanie właściciela polkowickiej marki CCC. W czerwcu premierowa galeria handlowa biznesmena Dariusza Miłka, Cuprum Arena w Lubinie świętowała rok. W planach są również inne miasta w centralnej i południowej Polsce.

Źródło: Galeria Korona

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×