Tu jesteś:

Galeria Jurajska z rekordem odwiedzin

Galeria Jurajska

Zmiany zachodzące w Galerii Jurajskiej procentują. W 2017 roku centrum handlowe kolejny rok z rzędu pobiło własny rekord frekwencyjny. W 12 miesięcy Jurajską odwiedziło ponad 6,96 miliona osób.

Tylko w 2017 centrum handlowe odwiedziło ponad 6,96 miliona osób. O 500 tys. więcej niż w 2016 roku i o blisko 700 tys. więcej niż w 2015 roku. Jak dotąd pod względem odwiedzin to najlepszy rok w 9-letniej historii obiektu.

W minionym roku Jurajska po raz pierwszy od otwarcia zaczęła notować stałe miesięczne odwiedziny na poziomie ponad 600 tys. osób. Wcześniej takie wyniki pojawiały się wyłącznie sezonowo w grudniu. Sam grudzień 2017 również pobił własny rekord. Galerię odwiedziło ponad 755 tys. osób, tj. o 10 proc. więcej klientów niż w tym samym okresie przed rokiem. Po raz pierwszy także miesięczny wynik odwiedzin przekroczył próg 750 tys. klientów.

W 2017 roku Jurajska przeprowadziła efektywną rekomercjalizację. Część najemców zdecydowała się także zainwestować w znacznie większą powierzchnię najmu. W efekcie, galeria jest obecnie w 97,3 proc. wynajęta, a na dostępną powierzchnię są już chętni. W 2017 roku Galeria Jurajska pozyskała w sumie 14 nowych najemców.

Wśród nich Świat Książki i Świat Książki Kids, Pako Lorente, ME&B, A&A Dom Jubilerski, Semilac, Tezenis, 50style, Rosenthal, Recman oraz Men’s Casual. W połowie roku w Jurajskiej swoją działalność zaczął także nowy operator spożywczy - Biedronka. Supermarket zajął powierzchnię 1318 mkw. Nowego najemcę zyskała także strefa restauracyjna, gdzie pojawiła się naleśnikarnia CrepStory.

Także część dotychczasowych najemców zdecydowała się w 2017 roku na inwestycję w większe powierzchnie, relokując lokale je lub zajmując dostępny w sąsiedztwie metraż. Taki ruch wykonało 9 najemców. W tym: Vistula, Ryłko, Deichmann, Intermoda/Tom Tailor, Ryłko, Big Star, Ochnik, Giacomo Conti oraz Smyk.

Ten ostatni przeniósł się z lokalu mającego 391 mkw., na powierzchnię aż 887 mkw. Był to największy tego typu ruch w 2017 roku w Jurajskiej. Łącznie dotychczasowi najemcy wynajęli w galerii dodatkowe 1130 mkw. Spore grono najemców zdecydowało się także na modernizację swoich sklepów lub przeprowadzkę i remont w nowej lokalizacji. W sumie zmiany metraży, modernizacje i wprowadzenie nowych konceptów objęły aż 33 salony.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×