Tu jesteś:

GTC publikuje wyniki finansowe za I poł. 2012 roku

Spółka Globe Trade Centre opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2012 roku. Emisja akcji wzmocniła saldo środków pieniężnych, umożliwiając obniżanie poziomu zadłużenia.Zakłada się, że trzyletni plan sprzedaży wybranych aktywów zostanie w tym roku zrealizowany w 30 proc. dzięki sprzedaży Platinium Business Park oraz działek w Polsce i Rumunii. Wyniki operacyjne zostały poprawione dzięki redukcji kosztów.

Przychody z wynajmu wzrosły o 3 proc. w porównaniu z I kw. 2012 r. do 33 mln euro (32 mln euro w I kw. 2012 r.) Zysk brutto z działalności operacyjnej wyniósł 25 mln euro – tyle samo, co w II kw. 2011 r. i o 8 proc. więcej niż w I kw. 2012 r. Koszty sprzedaży oraz koszty administracyjne zostały zmniejszone o 39 proc., jako rezultat działań Zarządu na rzecz poprawy wyników operacyjnych Spółki. Ujemne przeszacowanie wartości nieruchomości na poziomie 12 mln euro, było związane przede wszystkim z niestabilnymi warunkami ekonomicznymi w Rumunii. Ukończenie Platinium Business Park V oraz budynku Corius, jak również sprzedaż Platinium Business Park I-IV, przyczyniły się do zysku z rewaluacji w wysokości 12 mln euro - podaje spółka w komunikacie.

Pomimo niewielkiego spadku przychodów, zysk brutto z działalności operacyjnej wyniósł 47 mln euro – tyle samo, co w I poł. 2011 r. Na dzień 30 czerwca 2012 r., portfel spółki obejmował 635 tys. mkw. ukończonej powierzchni komercyjnej, wycenianej na 1,6 mld euro.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×