Tu jesteś:

GTC i Polnord podpisały umowę ws. budowy centrum handlowego w Warszawie. Będą kolejne wspólne projekty?

Spółki Globe Trade Centre i Polnord sfinalizowały umowę w ramach której, obie firmy będą miały po 50 proc. udziałów w spółce celowej powołanej do realizacji nowoczesnego centrum handlowego w Warszawie. Kompleks powstanie na 7,5-hektarowej działce w dzielnicy Wilanów. Otwarcie nowego centrum planowane jest w 2013 r.

W marcu 2010 GTC i Polnord podpisały list intencyjny oraz uzgodniły wstępne warunki umowy w tej sprawie.

- GTC to uznany i renomowany partner. Mam nadzieję, że podpisana umowa otwiera drogę do potencjalnej współpracy obu firm przy innych projektach – powiedział Ryszard Krauze, przewodniczący Rady Nadzorczej Polnord S.A.

- Jestem przekonany, że wspólnie uda nam się zrealizować inwestycję, która stanie się prawdziwą atrakcją na handlowej mapie Warszawy - dodał Eli Alroy, przewodniczący Rady Nadzorczej GTC S.A.

Na mocy podpisanej dziś umowy, GTC i Polnord wybudują nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe na 7,5-hektarowej działce, której właścicielem jest Polnord.

Nowopowstałe centrum będzie dysponowało 60 tys. mkw. powierzchni najmu. Budowa obiektu ruszy w ciągu 12 miesięcy, po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Całkowity koszt przedsięwzięcia, w tym koszt działki, szacowany jest na 170 mln euro.

W zasięgu bezpośredniego oddziaływania nowego centrum znajdą się najbardziej zasobne dzielnice Warszawy jak Wilanów czy Sadyba, a także pobliski Konstancin-Jeziorna.

W powołanej spółce, GTC będzie pełniła rolę zarządzającego projektem, przy pełnym wsparciu ze strony Polnordu. Wartość centrum po ukończeniu szacowana jest na 250 mln euro.

Zamknięcie transakcji jest uzależnione od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz spełnienia innych warunków.

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×