Tu jesteś:

Futureal przeznaczy 10 mln euro na nowe projekty

Futureal zamierza kontynuować realizację Programu Partnerskiego o wartości 100 mln euro, który zakłada ponowne uruchomienie i ukończenie tych inwestycji w Europie Środkowej, które uległy spowolnieniu w sytuacji kryzysu finansowego i wskutek braku profesjonalnego wsparcia lub środków finansowych. W najbliższym czasie firma zainwestuje 10 mln euro w projekty deweloperskie w Rosji.

- W kontekście uruchomionego w zeszłym roku programu, poszukujemy partnerów potrzebujących dodatkowego kapitału na realizację inwestycji, które dobrze rokują w aktualnych warunkach rynkowych. Chociaż zwykle do naszych inwestycji wnosimy znaczącą wartość dodaną w postaci doświadczenia oraz silnych struktur, to w niektórych przypadkach z przyjemnością odgrywamy także rolę inwestora czysto finansowego - mówi założyciel i właściciel Grupy Futureal Gábor Futó.

W związku z uruchomionym w zeszłym roku przez Gábora Futó Programu Partnerskiego Futureal,  podjęte zostały już trzy inwestycje na dużą skalę: realizacja nowej siedziby KPMG w Budapeszcie, na terenie dawnego hotelu Wołga; centrum handlowe Nova Park w Polsce, którego inauguracja miała miejsce w ubiegłym miesiącu; a także międzynarodowa inwestycja w obszarze strukturyzowanych rozwiązań finansowych.

Deweloper, obecny w trzech krajach, zrealizował w ciągu ostatnich lat inwestycje o ogólnej wartości ponad 600 mln euro, z czego projekty partnerskie stanowiły 60 proc.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×