Tu jesteś:

Fundusz EI kupił udziały w sieci zarządzajacej prawie 100 supermarketami

Fundusz Enterprise Investors kupił udziały w sieci zarządzajacej prawie 100 supermarketami Polish Enterprise Fund VI, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, podpisał umowę, na mocy której obejmie 49 proc. udziałów w Dino Polska, firmie zarządzającej siecią sklepów spożywczych w zachodniej Polsce.

Wejście PEF VI do spółki odbędzie się w ramach transakcji podniesienia kapitału. Łączna kwota inwestycji funduszu z grupy EI wyniesie 200 mln zł.

Finalizacja transakcji wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a po jej zamknięciu przedstawiciele EI wejdą do Rady Nadzorczej Dino.

Dino to sieć sklepów spożywczych z polskim kapitałem, które powstają od 1999 roku. Wtedy to na terenie województwa wielkopolskiego działalność rozpoczęły pierwsze sklepy sieci. Od momentu powstania Dino intensywnie się rozwija. Obecnie sieć liczy 97 sklepów, zlokalizowanych głównie w województwach wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, kujawsko-pomorskim i łódzkim. Dino otwiera średnio 1-2 nowe sklepy w miesiącu.

Przychody spółki w 2009 roku wyniosły 420 mln zł. W 2010 roku spodziewany jest ich 30-procentowy wzrost - do ponad 540 mln zł.
Przeciętny wzrost sprzedaży w sklepach DINO liczony rok do roku wynosi 20 proc.

- Uznaliśmy Dino za atrakcyjną inwestycję, bo zrobił na nas wrażenie bardzo szybki rozwój firmy w ciągu ostatnich trzech lat, w którym to czasie potroiła ona zyski. Widzimy możliwość dalszego szybkiego wzrostu Dino przez rozbudowę sieci o kolejne sklepy w różnych częściach Polski - powiedział Michał Rusiecki, Partner Zarządzający w Enterprise Investors prowadzący tę inwestycję.

- Naszym celem jest dynamiczny rozwój naszej sieci o co najmniej 30-40 placówek rocznie w ciągu najbliższych kilku lat - powiedział Szymon Piduch, prezes zarządu Dino.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×