Tu jesteś:

Forum podsumowuje IV kwartał 2010 r.

C.H. FORUM Gliwice odnotowało w ostatnim kwartale 2010 roku dobre wzrosty obrotów oraz odwiedzalności. Wskaźniki wzrosły odpowiednio o niemal 10 i 16%.

W IV kwartale 2010 roku Centrum Handlowe Forum w Gliwicach odwiedziło prawie 300 000 więcej klientów (+15,84%) wydając ponad 5 000 000 zł więcej (+9,94%) niż w tożsamym okresie roku 2009. Warto zaznaczyć, że dynamika przyrostu zarówno klientów odwiedzających centrum, jak i wygenerowanych obrotów zdecydowanie
wyprzedza średnią ogólnopolską, czy średnią regionu.

Dla przykładu: podczas gdy w październiku ogólnopolski indeks obrotów wykazywał spadek o 8%, Forum zanotowało aż 9% wzrost obrotów. Na tle wyników sprzedaży całego centrum w IV kwartale wyróżniły się szczególnie takie branże jak: akcesoria (+30%), rozrywka (+28%) oraz zdrowie i uroda (+24%). Ze znacznymi wzrostami mamy do czynienia także w przypadku odwiedzalności centrum, która w kolejnych miesiącach rosła o 19,65%, 10,05% oraz w grudniu o 17,25%. Wyniki te należą do najwyższych od czasu otwarcia centrum w 2007 roku. W październiku 2010 roku, podczas nocy zakupów, zanotowano najwyższą w historii centrum frekwencję.

- Stały wzrost frekwencji i obrotów w C.H. Forum obserwujemy od wiosny. Czwarty kwartał potwierdził pozytywne trendy, a w niektórych obszarach był wręcz okresem rekordowym. W osiągnięciu tak dobrych wyników pomogły przemyślane działania marketingowe, z innowacyjnym multimedialnym programem lojalnościowym KLIK na czele. Program ten w zaledwie 8 miesięcy zgromadził niemal 30 000 użytkowników. Świetne rezultaty podejmowanych przez nas działań pokazują, że dobrze wykorzystujemy nasze już prawie czteroletnie doświadczenie rynkowe i znajomość lokalnego klienta – komentuje Agnieszka Mielcarz, Dyrektor C.H. Forum Gliwice.

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×