Tu jesteś:

Firma Cargill w biurowcu Mokotów Nova

Mokotów Nova, Warszawa

Cargill, międzynarodowy producent i dostawca produktów oraz usług rolnych, spożywczych, finansowych oraz przemysłowych, wynajął prawie 1 600 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w ramach realizowanego przez Ghelamco warszawskiego projektu klasy A - Mokotów Nova. Firma wprowadzi się do nowej siedziby w trzecim kwartale 2011 roku. W tym samym budynku swoje nowe biuro będzie miała również spółka Ghelamco.

Firma Cargill działa w Polsce od 1991 roku. Obecnie zatrudnia na terenie naszego kraju blisko 850 osób, które pracują w dziesięciu oddziałach. Spółka wynajęła prawie 1 600 mkw. na 4 piętrze budynku. Aktualna siedziba firmy mieści się przy ulicy Domaniewskiej 52, w biurowcu Trinity Park I, również wybudowanym przez Ghelamco Poland. W tej samej inwestycji zlokalizowane jest także obecne biuro Ghelamco, które w drugiej połowie roku, podobnie jak Cargill, przeprowadzi się do Mokotów Nova.

Biurowiec powstaje na warszawskim Mokotowie, przy ul. Wołoskiej, zaledwie 500 m od Galerii Mokotów, jedynie kilka minut jazdy samochodem od międzynarodowego portu lotniczego Okręcie.

W skład kompleksu wejdą trzy połączone ze sobą budynki biurowe liczące od siedmiu do dwunastu kondygnacji. Trzy poziomy podziemne przeznaczone są na garaż, a pod i obok kompleksu przewidziany został parking na ponad tysiąc samochodów. Na parterze budynku znajdą się udogodnienia dla najemców m.in. restauracja i kiosk. Biurowiec klasy A charakteryzować będzie wysoki standard techniczny, m.in.: system centralnego zarządzania budynkiem tzw. BMS, komputerowe sterowanie klimatyzacją i wentylacją z funkcją nawilżania powietrza, uchylne okna, podnoszone podłogi i podwieszane sufity.

Aktualnie trwa proces certyfikacji inwestycji w celu uzyskania prestiżowego świadectwa ekologicznego BREEAM. Będzie to czwarty certyfikat tej rangi przyznany budynkom biurowym w całym kraju i jednocześnie czwarty przyznany Ghelamco. Wcześniej świadectwo otrzymały już takie projekty belgijskiego dewelopera jak Trinity Park III, Crown Square oraz Katowice Business Point.

Mokotów Nova dostarczy na rynek 40 000 mkw. powierzchni biurowej, za wynajem której od grudnia 2010 r. odpowiada agencja DTZ. Inwestycja stanowi kontynuację wypromowanego przez Ghelamco na polskim rynku modelu nowoczesnych parków biznesowych. Mokotów Nova to kolejny projekt belgijskiego dewelopera w tej części Warszawy. Do tej pory firma zrealizowała na Służewcu Przemysłowym już 6 inwestycji biurowych, z czego 5 powstało w przeciągu minionych 5 lat.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×