Tu jesteś:

Fashion w Tarnowie

Gemini Park Tarnów

Galerie typowo modowe to wciąż domena największych miast. Ale  centrum handlowe w mniejszym ośrodku tez ma szansę na sukces. Przykład  można znaleźć w Tarnowie.

W największych polskich miastach przybywa galerii handlowych. Rośnie także między nimi konkurencja. W efekcie coraz częściej inwestorzy spoglądają w kierunku średnich miast liczących sobie 100-150 tys. mieszkańców. Tam konkurencja jest mniejsza, a rynek spragniony „własnego” centrum handlowego. 

Dowodem na to jest Gemini Park Tarnów. To największe w 110-tysięcznym mieście centrum handlowe od kilku lat pozycjonuje się jako obiekt typowo modowy.  

Ten kierunek okazał się sukcesem, zarówno wizerunkowym, jak i ekonomicznym. Od otwarcia w 2010 roku centrum notuje stały przyrost liczby klientów. Rekordowy pod tym względem był 2017 rok zakończony liczbą blisko 6,4 mln klientów. Rosną także obroty - w 2017  o 4 proc. w stosunku do 2016. 

Ale sukcesu Gemini Park Tarnów należy szukać nie tylko w ofercie i skutecznym marketingu, ale także w samym mieście i jego potencjale. 

- Atutem Tarnowa jest jego położenie. To naturalne centrum miejskie dla dużego obszaru Małopolski i Podkarpacia, do którego można łatwo i szybko dojechać. Sprawia to, że możemy stale powiększać obszar naszego oddziaływania. Już dziś mieszkańcy Tarnowa stanowią mniej niż połowę naszych klientów. Reszta przypada na mieszkańców miejscowości sąsiadujących z Tarnowem. W odległości zaledwie 40 minut od Gemini Parku mieszka ponad 500 tys. osób – mówi Zbigniew Nowak, dyrektor Gemini Park Tarnów. 

Pozycję galerii umacnia fakt, że najbliższe centra handlowe z szeroką ofertą modową oddalone są od Tarnowa o ponad 80 km i znajdują w Krakowie lub Rzeszowie. W samym mieście galeria jest obecnie jedynym obiektem mającym ponad 120 sklepów. 

Ten potencjał dostrzegają także najemcy, zarówno już działający w galerii, jak i nowe marki, które decydują się tutaj na inwestycje. W centrum handlowym swoje salony mają już m.in. House, Cropp, Reserved, Sinsay, Monnari, Mohito, C&A, CCC, Apart, Diverse, Ochnik, Pako Lorente,  Big Star, W.Kruk, Smyk,  Orsay, Medicine, Vistula, Bytom, Ryłko czy Deichmann. W sumie działa tutaj ponad 120 sklepów. 

Tylko od stycznia 2017 do kwietnia 2018 roku w galerii miało miejsce 13 nowych otwarć. Wśród nowych marek pojawiły się m.in. DUKA, Eurofirany, Vision Express, New Balance, Wittchen, Mole Mole. 

Źródło: Gemini Park Tarnów

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×