Tu jesteś:

Factory Warszawa Ursus oszczędza energię

FACTORY Ursus wprowadzi w rozbudowanym centrum outletowym wiele rozwiązań służących ochronie środowiska. Wśród nich są takie jak: regulacja sztucznego oświetlenia zależna od ilości światła słonecznego, czy rekuperacja energii cieplnej. Wszystkie zastosowane technologie zaoszczędzą w ciągu pięciu lat do ok. 250 MWh energii. Rozbudowane centrum zacznie działać pod koniec III kwartału tego roku.

Wprowadzenie nowych technologii przyniesie wiele korzyści. „Nowa część centrum FACTORY Ursus ma duże świetliki. Pozwolą one na doświetlenie centrum naturalnym światłem dziennym. Jednocześnie zastosowane w 100% powierzchni publicznych (pasaż, garaż, parking) – energooszczędne źródła światło w technologii LED pozwoli na lepszą ekspozycję witryn sklepowych a użytkownikowi zapewni oszczędności w zużyciu energii” – mówi Cezary Kopij z NEINVER odpowiedzialny za rozbudowę . FACTORY wprowadziło także regulację oświetlenia, która będzie zależna od ilości światła dziennego. Rozwiązania powyższe pozwolą zaoszczędzić energię, z racji niewykorzystywanego oświetlenie sztucznego, o wartości ok. 150 tys. zł w ciągu pięciu lat.

W toaletach zostaną zamontowane specjalne zawory elektromagnetyczne. Zawory odcinają wodę w nieużywanych przez określony czas toaletach.

W nowym FACTORY Warszawa Ursus współczynnik izolacyjności cieplnej i odzysk ciepła na wentylacji, tzw. rekuperacja, będą na wyższym poziomie. Rekuperacja to proces odzyskiwania energii (w tym przypadku energii cieplnej) i przekazywanie tej energii do systemu wentylacji. Rekuperację ciepła stosuje się w celu zmniejszenia zużycia energii oraz dobowej stabilizacji temperatury wnętrz. Wykorzystane ciepłe powietrze oddaje energię do układu, w którym ogrzewane jest świeże powietrze.

Dzięki rozbudowie FACTORY Warszawa Ursus zwiększy powierzchnię z 13 700 mkw. do 19 900 mkw. Liczba salonów wzrośnie z obecnych 80 do 110, a liczba miejsc parkingowych z 440 do 850 miejsc.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×