Tu jesteś:

Fabryka Biznesu wybrała BREEAM dla Sukcesji

Sukcesja w Łodzi - wizualizacja

Centrum Handlu, Biznesu i Rozrywki Sukcesja w Łodzi zostało oficjalnie zarejestrowane w BRE Global Ltd, instytucji przyznającej międzynarodowe certyfikaty zrównoważonego rozwoju BREEAM.

Według zamierzeń inwestora, spółki Fabryka Biznesu, ma się ono stać wiodącym pod względem ekologicznym i energooszczędnym obiektem handlowo-rozrywkowym w województwie łódzkim oraz pierwszym z certyfikatem BREEAM. Wcześniej inwestor rozważał certyfikację w amerykańskim systemie LEED, zdecydował się jednak na brytyjski.

- Oba systemy są porównywalne, mają taką samą rangę i uwzględniają podobne kryteria. Wspólnie z projektantami uznaliśmy jednak, że bliższy polskim realiom jest system brytyjski, oparty w dużej mierze na normach europejskich - wyjaśnia Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu.

Projekt Sukcesji przewiduje nowoczesny system BMS, który umożliwi precyzyjnie określenie potrzeb zużycia mediów i – co za tym idzie - rozliczania kosztów ponoszonych przez najemców. W obiekcie zostaną również wykorzystane m.in. oświetlenie ledowe, pompy ciepła, kolektory słoneczne, będzie też zielony dach podlewany specjalnie magazynowaną wodą deszczową. Architekci pracują obecnie nad dostosowaniem szczegółowych rozwiązań do restrykcyjnych wymogów certyfikacji.

Projektanci dołożyli również starań, aby teren wokół Sukcesji był atrakcyjnie zagospodarowany, projektując m.in. zieleń i fontanny na całej długości przy al. Politechniki i otwarcie kompleksu na przestrzeń publiczną. To ważne nie tyle ze względu na wymogi certyfikacji BREEAM, co dla diametralnej zmiany estetyki tego rejonu miasta. Łódzki Urząd Marszałkowski przyznał Fabryce Biznesu dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego „na odnowę obszarów miejskich”, a inwestycja została uznana za projekt kluczowy dla regionu.

W kompleksie znajdą się: galeria handlowa, food court, strefa rozrywkowo-rekreacyjna z multipleksem, trzygwiazdkowy hotel klasy biznesowej z zapleczem konferencyjnym, biura oraz dwupoziomowy parking. Początek prac budowlanych planowany jest na 2012r, a oddanie do użytku w 2014 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×