Tu jesteś:

Esotiq & Henderson – debiut na giełdzie

Akcje spółki Esotiq & Henderson, dystrybutora marek bielizny Esotiq i Henderson, wzrosły na otwarciu notowań rynku NewConnect o 48 proc. Był to giełdowy debiut gdańskiej firmy – podaje Gazeta Wyborcza.

Esotiq & Henderson pozyskał w ofercie prywatnej 15 mln zł. Była to jedna z największych emisji na rynku New Connect.- Pozyskane środki przeznaczymy na rozwój firmy i sieci jej sprzedaży oraz na odkupienie od LPP części wyposażenia, z jakiego korzystamy - tłumaczy Adam Skrzypek, prezes spółki.

W planach spółki jest aby do końca tego roku działało 145 salonów marki, a do końca przyszłego 178. Obecnie jest ich ok. 110 w całym kraju plus pięć salonów na Słowacji, gdzie działają tzw. masterfranczyzobiorcy.

Przychody Esotiq & Henderson na ten rok szacowane są na blisko 72 mln zł, a w przyszłym roku mają być o 20 mln zł wyższe. Zysk netto zdaniem prezesa Skrzypka przekroczy w tym roku 4 mln, a w przyszłym - ok. 6 mln zł. Spółka sama zajmuje się projektowaniem swojej bielizny, produkcja zlecana jest zaś podwykonawcom z Dalekiego Wschodu.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×