Tu jesteś:

Ekologiczna energia w CH Karolinka i Pogoria

CH Pogoria.

Od stycznia 2012 roku CH Karolinka w Opolu i CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej korzystają wyłącznie z energii odnawialnej. Energia dostarczana do obu centrów handlowych pochodzi z farm wiatrowych na Suwalszczyźnie.

Korzystanie z „zielonej” energii to kolejny krok w realizacji pro-ekologicznej polityki właściciela centrów – MGPA Europe Fund III. Dotychczas, w CH Karolinka i CH Pogoria w celu ograniczenia poboru energii elektrycznej wymieniono zwykłe żarówki na oświetlenie LED-owe lub energooszczędne świetlówki, niezawierające rtęci. Na terenie centrów znajdują się również specjalne pojemniki do segregacji śmieci. Zużycie wody zmniejszono poprzez montaż perlatorów, a stosowane w Karolince i Pogorii środki czystości są całkowicie biodegradalne. Od 2010 roku oba centra handlowe biorą udział w corocznej akcji WWF „Godzina dla Ziemi”.

Energia elektryczna uzyskana z wiatru, z której obecnie korzystają centra, uznawana jest za ekologicznie czystą, gdyż wytworzenie energii nie pociąga za sobą spalania żadnego paliwa, co eliminuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Energię do CH Karolinka i CH Pogoria dostarcza RWE Polska.

Centrum Handlowe Karolinka to największy kompleks handlowy w regionie Opola, obejmujący galerię i park handlowy. Położony na opolskim Zaodrzu, przy ulicy Wrocławskiej, oferuje klientom ok. 130 sklepów i punktów usługowych, zlokalizowanych na łącznej powierzchni 70 tys. mkw.

Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej jest  zlokalizowane przy ulicy Jana III Sobieskiego, liczy 30 000 mkw. powierzchni handlowej. Mieści ok. 90. sklepów znanych polskich i międzynarodowych marek, liczne punkty usługowe i gastronomiczne, hipermarket oraz pięciosalowe kino Helios. Projekt architektoniczny Pogorii powstał przy współudziale brytyjskiej firmy Chapman Taylor oraz francuskiej – Saguez. Centrum zostało oddane do użytku w 2008 roku.

MGPA jest niezależną grupą kapitałową działającą na europejskim i azjatyckim rynku nieruchomości. Łączna wartość aktywów zarządzanych przez MGPA wynosi obecnie ok. 11 miliardów USD. Firma realizuje i zarządza projektami deweloperskimi w sektorze powierzchni biurowych, handlowych, przemysłowych, mieszkaniowych i hotelowych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×