Tu jesteś:

Echo sprzeda centra handlowe w Pabianicach i Piotrkowie

Spółka deweloperska Echo Investment zamierza sprzedać dwa obiekty handlowe i dwa biurowe. Dzięki transakcjom chce pozyskać 80 mln euro. Pozyskane środki spółka przeznaczy na nowe inwestycje.

- Zdecydowaliśmy się na sprzedaż dwóch obiektów handlowych w Pabianicach i Piotrkowie, są one z naszego punktu widzenia rozwinięte, dlatego uznaliśmy że są to projekty, które możemy sprzedać. Sądzę, że proces sprzedaży potrwa do III, jeśli nie IV kwartału - powiedział Piotr Gromniak. Centra handlowe w Pabianicach i Piotrkowie mają łącznie 30,9 tys. mkw. powierzchni najmu. Strategia kieleckiego dewelopera zakłada również sprzedaż centrum handlowego w Przemyślu, jednak z uwagi na wygaśnięcie umowy z jednym z głównych najemców transakcja została odsunięta w czasie.
Pod młotek trafi również biurowiec Avatar w Krakowie oraz Athina w Warszawie. - Proces sprzedaży jest zaawansowany i w lipcu lub sierpniu powinno nastąpić zamknięcie tych transakcji – dodał Gromniak. Łączna powierzchnia obiektów biurowych wynosi 23,8 tys. mkw.

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×