Tu jesteś:

Echo przejmuje hotele w Krakowie i Szczecinie

15 lipca br. spółka Echo Investment przejmuje budynek byłego krakowskiego hotelu Cracovia oraz dawny hotel Neptun w Szczecinie.

To efekt umowy kupna-sprzedaży zawartej 22 marca br. przez Echo Investment i firmę Orbis. Dotyczy ona działki w Krakowie przy al. Marszałka Ferdinanda Focha 1, na której znajduje się były hotel Cracovia i terenu przy ul. Jana Matejki 18 w Szczecinie, gdzie zlokalizowany jest budynek byłego hotelu Neptun.

Oba hotele zakończyły swoją działalność. Słynna Cracovia była obecna na rynku przez blisko 50 lat, jednak zgodnie z zawartą umową w obiekcie nie mogą być prowadzone usługi hotelowe. Spółka Echo Investment powołała zespół, który określi przyszłość terenu na którym znajduje się były hotel. Prace te powierzono grupie krakowskich architektów z Biura Architektonicznego DDJM. Pierwsze koncepcje zostaną zaprezentowane pod koniec 2011 roku.

Dawny hotel Neptun zostanie rozebrany, ponieważ budynek nie spełnia obecnych standardów technicznych. O tym, co powstanie w jego miejscu zadecydują wyniki specjalistycznych analiz architektonicznych, funkcjonalnych i ekonomicznych. Efekt prac nad koncepcją zagospodarowania terenu będzie znany za kilka miesięcy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×