Tu jesteś:

Echo Investment złożyło ofertę na kieleckie PKS

Spółka Echo Investment jest zainteresowana przejęciem kieleckiego PKS. Do prywatyzacji firmy przystąpiło jeszcze kieleckie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji i warszawska spółka Tatry – podał serwis Wyborcza.biz.

9 kwietnia upłynął termin składania ofert w sprawie nabycia akcji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kielcach. - Wpłynęły trzy oferty - mówi Maciej Wewiór, rzecznik prasowy ministerstwa skarbu państwa. Oferty będą analizowane, a potem ewentualnie dopuszczone do drugiego etapu.

Jak podał serwis Wyborcza.biz., Krzysztof Kwapisz, prokurent Echo Investment nie ukrywa, że jego firma jest zainteresowana terenami. - To znacznie bliższe naszej działalności. Lokalizacja jest atrakcyjna, nawet pamiętając o tym, że plan zagospodarowania przestrzennego zakłada utrzymanie w tym miejscu dworca autobusowego. To ciekawa lokalizacja na funkcje usługowe, czy rozrywkowe na dobrym poziomie. Mamy już podobne doświadczenia z zagospodarowaniem terenów np. wokół dworców kolejowych. To może być ważny element miastotwórczy, tym bardziej, że wiemy jak teraz wygląda dworzec i jego otoczenie - argumentuje Kwapisz.
Echo Investment działa m.in. na rynku powierzchni handlowych i biurowych. Buduje także hotele i obiekty mieszkalne. W portfolio zrealizowanych przez spółkę przedsięwzięć w Kielcach jest m.in. Galeria Echo.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×