Tu jesteś:

EPP ogłasza przejęcie King Cross Marcelin

King Cross Marcelin

Firma EPP, notowana na giełdzie w Johannesburgu, ogłosiła sfinalizowanie przejęcia centrum handlowego King Cross Marcelin. Projekt pozyskany w rezultacie transakcji  o wartości 91,1 miliona euro jest pierwszym nabytkiem EPP w Poznaniu. Po przejęciu w portfolio firmy znajduje się 19 centrów handlowych.

Wysokość PKB Poznania ustępuje tylko Warszawie. Siła nabywcza na głowę mieszkańca jest w stolicy Wielkopolski wyższa o 37 proc. w stosunku do pozostałych części kraju, a poziom bezrobocia rzędu 1,5 proc. należy do najniższych w kraju.

Województwo wielkopolskie jest trzecim regionem w Polsce pod względem liczby  mieszkańców. W samym mieście żyje ponad pół miliona osób, zaś obszar całej aglomeracji poznańskiej zamieszkuje niemal 833 000 mieszkańców.

Usytuowany w zachodniej części Poznania King Cross Marcelin jest tłumnie odwiedzanym  centrum handlowym – w odległości 15 minut jazdy samochodem od obiektu mieszka przeszło 202 000 osób. Ponadto, w bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości budowany jest obecnie kompleks biurowy Business Garden Poznań, dzięki któremu centrum handlowe odwiedzać będzie codziennie dodatkowe 12 000 gości.

Centrum King Cross Marcelin, którego powierzchnia wynosi 45 353 mkw. jest w 99 proc. wynajęte, a wśród jego najemców znajdują się marki zarówno krajowe, jak i międzynarodowe, w tym np. Media Markt, H&M, Intersport, CCC i McDonald’s.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×