Tu jesteś:

ECE Polska rozpoczyna zarządzanie kolejnymi galeriami handlowymi w Polsce

Fundusz inwestycyjny ECE European Prime Shopping Centre Fund II, lider na rynku nieruchomości komercyjnych, nabył 9 lipca dwie kolejne galerie handlowe w Polsce, Atrium w Koszalinie i Felicity w Lublinie. Od 10 lipca ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o. rozpoczyna zarządzanie tymi obiektami, rozbudowując tym samym swój portfel do dziesięciu śródmiejskich centrów handlowych.

9 lipca doszło do zamknięcia transakcja nabycia obu centrów przez fundusz ECE European Prime Shopping Centre Fund II. W portfelu funduszu jest obecnie 9 obiektów handlowych zlokalizowanych w Niemczech, Polsce na Węgrzech oraz we Włoszech. Łączna wartość rynkowa wynosi około 1,5 miliarda euro.

Zarówno w Koszalinie , jak i Felicity w Lublinie będą zarządzane przez spółkę ECE Projektmanagement Polska. ECE od lat prowadzi na polskim rynku bardzo zdyscyplinowaną politykę inwestycyjną na rzecz Funduszy ECE. Niezależnie od profilu inwestycyjnego danego funduszu, spółka stale poszukuje interesujących inwestycji: centrów handlowych, które mają ugruntowaną pozycję rynkową oraz których długofalowy komercyjny sukces nie budzi wątpliwości.

Proces inwestycji w centra handlowe stał się dłuższy i bardziej złożony. Decyzje poważnych podmiotów o inwestycjach w tę klasę nieruchomości uwarunkowane są szczegółową analizą i zależą od wyników bardzo krytycznej oceny szans danego obiektu w coraz bardziej wymagającym otoczeniu rynkowym. Niewiele centrów przechodzi obecnie przez to sito, szczególnie przy tak restrykcyjnych kryteriach, jak nasze” - powiedział Leszek Sikora, Dyrektor Zarządzający ECE Projektmanagement Polska.

Galerie Handlowe w Koszalinie i w Lublinie zajmują dominującą pozycję w swoich miastach i regionach, od lat charakteryzując się stałym zainteresowaniem najemców oraz klientów indywidualnych. Wśród wszystkich obiektów handlowych w największym stopniu dyskontują wzrost popytu konsumpcyjnego oraz frekwencji odwiedzających i kupujących Polaków.

Cieszę się, że portfel ECE wzbogacił się o dwa silne centra handlowe i składa się obecnie z 10 obiektów, tym bardziej, że leżą one w ośrodkach, gdzie nie byliśmy do tej pory obecni” – mówi Monika Pyszkowska, Regional Director Center Management ECE Projektmanagement Polska.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×