Tu jesteś:

Dynamiczny rozwój Ikei w Polsce

Pod względem tempa wzrostu w Grupie Ikea, Polska zajmuje trzecie miejsce na świecie i pierwsza wśród krajów Unii Europejskiej.

Dochód netto Grupy IKEA za rok finansowy 2014 (od 1 września 2013 roku do 31 sierpnia 2014 roku) wyniósł 3,3 miliarda euro. W sklepach należących do Grupy IKEA na całym świecie odnotowano 716 milionów wizyt.

Całkowita sprzedaż wzrosła o 5,9 proc. (z uwzględnieniem różnic walutowych) w porównaniu do poprzedniego roku finansowego i wyniosła 28,7 miliarda euro. Łącznie z dochodem z najmu centrów handlowych, całkowity przychód wyniósł 29,3 miliarda euro (+2,8 proc.).

Grupa IKEA zwiększyła udział rynkowy niemal we wszystkich krajach, a ponadto rozpoczęła działalność w Chorwacji. Największymi rynkami pod względem sprzedaży były Niemcy, Stany Zjednoczone, Francja, Rosja i Wielka Brytania. Natomiast Polska już od czterech lat pozostaje w pierwszej trójce krajów na świecie, gdzie IKEA odnotowuje najszybsze tempo wzrostu sprzedaży.

- Po raz kolejny udało nam się wypracować znaczący – 14 proc. wzrost sprzedaży w Polsce – powiedziała Evelyn Higler, prezes IKEA Retail w Polsce. - Biorąc pod uwagę tempo wzrostu, Polska jest trzecia na świecie i pierwsza wśród krajów Unii Europejskiej. W ubiegłym roku finansowym dołączyło do nas aż 700 nowych pracowników, dzięki czemu ilość osób zatrudnionych w spółce IKEA Retail zwiększyła się do 2900 osób. W tym samym czasie nasze sklepy odnotowały aż 23 mln wizyt. W ciągu najbliższych 20 lat chcemy zwiększyć roczne obroty do 16 mld zł, a więc prawie ośmiokrotnie. Planujemy też otwierać nowe sklepy – już w drugiej połowie 2015 roku pierwszych klientów powita sklep IKEA w Bydgoszczy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×