Tu jesteś:

Dobry początek Green Corner

Green Corner - wizualizacja widoku od ul. Chłodnej

Skanska Property Poland ogłosiła, że budynek Green Corner dostał prawomocne pozwolenie na budowę oraz otrzymał pre-certyfikację LEED.

Green Corner, zlokalizowany u zbiegu Chłodnej i Wroniej, będzie posiadał 27 500 mkw powierzchni biurowych i handlowych klasy A, a oddanie do użytku planowane jest w IV kwartale 2012 roku. Prace budowlane już się rozpoczęły, a głównym wykonawcą jest firma Skanska S.A.

Green Corner będzie posiadał 7 kondygnacji naziemnych oraz 265 miejsc postojowych zlokalizowanych w parkingu podziemnym. W budynku znajdzie się także specjalny podziemny parking dla rowerów. Obiekt został zaprojektowany przez zespół architektów pod kierownictwem Michała Nocunia z firmy MW Projekt Biuro Projektowe Sp. z o.o.

Green Corner otrzymał platynową pre-certyfikację w systemie ratingowym LEED. LEED to zestaw kryteriów niezbędnych do certyfikacji projektów, które powstały w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Celem systemu jest ułatwienie tworzenia budynków zarówno o wysokich parametrach technicznych, jak i bezpiecznych dla środowiska. Biurowce wyróżnione certyfikatem LEED promują komfortowe warunki pracy, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii oraz zmniejszonym wpływie na środowisko naturalne. Kryteriami LEED są między innymi lokalizacja projektu, optymalizacja zużycia energii i wody, wybór materiałów oraz jakość środowiska wewnętrznego.

- Green Corner będzie pierwszym warszawskim biurowcem z platynową certyfikacją LEED, która oznacza najwyższe wyróżnienie w ratingu energooszczędnych, zielonych budynków. Efektywność zużycia energii oraz odpowiedzialność za środowisko to przyszłość. Chcieliśmy udowodnić i pokazać, że tworzymy budynek według najwyższych, światowych zielonych standardów. Posiadanie biura w zielonym budynku to mądra decyzja biznesowa, głównie w związku z faktem, że takie budynki tworzą lepsze, bardziej przyjazne środowisko pracy. Green Corner to nie tylko innowacyjny, rewolucyjny projekt, ale pierwszy w Warszawie budynek biurowy o najwyższej rangą certyfikacji. Stanowi również najlepszy przykład na zieloną politykę firmy Skanska - powiedział Grzegorz Strutyński, dyrektor regionalny w firmie Skanska Property Poland.

Firma CB Richard Ellis jest wyłącznym agentem ds. wynajmu i marketingu budynku Green Corner i obecnie prowadzi negocjacje z potencjalnymi najemcami.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×